Подробиці
Тепер ухилянтам виписуватимуть величезні штрафи
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким підвищуються штрафи для ухилянтів. Він набуде чинності наступного дня після опублікування у парламентській газеті “Голос України”, інформує “Стіна”.
Новий закон вносить зміни до ст. 210 та 201-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А також запроваджує три режими: порушення, повторне порушення та порушення під час військового стану.
Стаття 210 (порушення військового обліку)
Штрафи збільшуються у кілька разів для тих, хто не стоїть на військовому обліку або вчасно не оновив облікові дані. Згідно з новою редакцією, передбачено таке покарання:
від 3 400 до 5 100 гривень – у мирний час
від 17 000 до 25 500 гривень – у воєнний час (або за повторне порушення)
Зазначимо, до цього штрафували на суму від 510 до 850 гривень та від 850 до 1700 гривень за повторного порушення протягом року або в особливий період.
Стаття 210-1 (порушення законодавства про мобілізацію)
За відмову від порядку денного або неявку по ньому до територіального центру комплектування (ТЦК) тепер загрожують такі штрафи залежно від того, мирний час чи військовий.
У мирний час:
від 5 100 до 8 500 гривень – для громадян
від 17 000 до 34 000 гривень – для посадових та юридичних осіб
У воєнний час:
від 17 000 до 25 500 гривень – для громадян
від 34 000 до 59 000 гривень – для посадових та юридичних осіб
До цього ухилянтів штрафували на суму від 1700 до 3400 гривень (для громадян) та від 3400 до 5100 гривень (для посадових осіб). Повторне порушення або у особливий період піднімало планку до 3 400 – 5 100 та 5 100 – 8 500 гривень відповідно.
Також закон містить важливе уточнення. Положення про штрафи не застосовуються, якщо військкомат має можливість отримати дані військовозобов’язаного з державних реєстрів.
Адвокат Олег Горбачов закликає поспішати з сплатою штрафу, якщо він вам буде накладений. Інакше у того, хто ухиляється, можуть бути серйозні проблеми.
“Якщо людина не сплачує штрафу, то відкривається виконавче провадження, в рамках якого вже можуть бути накладені арешти на банківські рахунки, якими володіє така особа”, – розповів юрист.
Горбачов зазначив, що право на оскарження штрафу громадянина залишається навіть після того, як він його заплатив. Отже, якщо ви маєте намір це зробити, все одно краще спочатку внести потрібну суму, щоб уникнути блокування рахунків, а вже потім звертатися до суду.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…