Пенсіонери бояться нововведень, а експерти схвалили план Кабміну з монетизації. У Кабміні задумали монетизацію пільг. Пільговий проїзд в громадському транспорті хочуть скасувати, а за комуналку доведеться платити повну суму, але людина буде отримувати певну суму на місяць і вирішувати сама, куди її витратити.
Але пенсіонерів лякають новації, заплановані за програмою монетизації пільг.
“Нам краще, коли ми знаємо, що на світло у нас є певні знижки, на газ, ми точно знаємо, що вони в цьому місяці є. А буде це чи не буде, ми ще не знаємо”, – розповідає пенсіонерка Марія Стасюк.
“Зараз нам гарантовано, що ми проходимо безкоштовно в метро. А тоді нам дадуть якусь певну суму, а потім через півроку скажуть, що грошей немає в бюджеті, і ця сума зникне”, – міркує пенсіонерка.
У той же час монетизацію схвалює водій автобуса В’ячеслав. Чоловік визнає, що возити пільговиків – це недешево. Щодня водій на цьому втрачає більше двохсот гривень. “Виходить, якщо я безкоштовно везу, то за що мені потім заправляти автобус і ремонтувати його так само”, – говорить В’ячеслав.
Заміна пільг реальними грошима буде відбуватися просто і прозоро, запевняють в Міністерстві соціальної політики. Для оформлення виплати знадобиться тільки банківська картка та особиста заява.
“У разі монетизації це будуть надходження певної суму на картковий рахунок, а далі людина буде сама вирішувати, куди подіти ці гроші. Таке право може бути реалізоване з різних видів пільг, зокрема оплати житлово-комунальних послуг, пільги на придбання твердого палива, на проїзд, капітальний ремонт, зв’язок і так далі”, – говорить директор департаменту державної соціальної допомоги Віталій Музиченко.
Монетизація допомагає заощадити, впевнений економіст Олександр Охріменко.
“Наприклад, якщо у вас послуги ЖКГ, ви отримали гроші, економите відповідно споживання енергії, і у вас залишаються гроші, які ви можете витратити наприклад на покупку продуктів харчування”, – вважає експерт.
Середній розмір комунальної пільги – 1500 гривень, а сума в рахунках – 1800. Тобто пільговики платять за комунальні послуги в середньому 300 гривень, решту компенсує держава. Якщо замість 1800 гривень витратити на комунальні послуги 1000 гривень (скоротити споживання електроенергії, встановити тепловий лічильник і т. д.), 500 гривень можна заощадити.
Зараз в кабінеті міністрів вирішують, як втілювати реформу. Спочатку владі потрібно зрозуміти, чи ефективна новація на прикладі одного регіону, або ввести її відразу по всій Україні.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…