facebook

Виплата пенсій за червень: ПФУ дав пенсіонерам 10 днів, щоб з’явитися – інакше грошей не чекайте

Подробиці

ПФУ дав пенсіонерам 10 днів, щоб з’явитися – інакше грошей не чекайте
Є речі. про які пенсіонери обов’язково повинні інформувати ПФУ інакше можуть залишитися без виплат, Про це йдеться в матеріалі на сайті Пенсійного фонду України.
Зміна місця проживання та паспортних даних – обставини, про які пенсіонер протягом 10 днів зобов’язаний повідомити органи Пенсійного фонду. Це передбачено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, та статтею 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Саме із заявою про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки пенсіонера в системі персоніфікованого обліку, звернулася до Берегівського сервісного центру місцева мешканка. Пані Борбалі – 96 років, фізично відвідати сервісний центр вона не в змозі. Тож пенсійні послуги під час виїзного прийому за місцем проживання літній жінці надала головний спеціаліст відділу обслуговування громадян №1 Мар’яна Кукрі.
Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нагадує, що пенсіонери у 10-денний термін зобов’язані повідомляти органи Фонду про:
• отримання нового зразка паспорта громадянина України – ID-картки;
• отримання нового паспорта у разі викрадення або втрати старого;
• зміну прізвища;
• зміну ідентифікаційного коду;
• зміну адреси проживання;
• працевлаштування;
• звільнення з роботи.
Так, інформація щодо прізвища та ідентифікаційного коду необхідна для коректного заповнення документів. Інформація щодо адреси проживання важлива, оскільки електронна пенсійна справа має зберігатися за місцем проживання пенсіонера. А від інформації щодо працевлаштування та звільнення з роботи залежить розмір пенсійної виплати.
Про відповідні зміни можна поінформувати Фонд, звернувшись до найближчого сервісного центру.
Також відповідну заяву можна подати через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього потрібно авторизуватися на https://portal.pfu.gov.ua за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису). У лівому боковому меню обрати розділ «Щодо пенсійного забезпечення». У вкладці «Внесення змін до пенсійної справи» сформувати відповідну заяву та відправити до ПФУ.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...