Подробиці
ПФУ дав пенсіонерам 10 днів, щоб з’явитися – інакше грошей не чекайте
Є речі. про які пенсіонери обов’язково повинні інформувати ПФУ інакше можуть залишитися без виплат, Про це йдеться в матеріалі на сайті Пенсійного фонду України.
Зміна місця проживання та паспортних даних – обставини, про які пенсіонер протягом 10 днів зобов’язаний повідомити органи Пенсійного фонду. Це передбачено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, та статтею 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Саме із заявою про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки пенсіонера в системі персоніфікованого обліку, звернулася до Берегівського сервісного центру місцева мешканка. Пані Борбалі – 96 років, фізично відвідати сервісний центр вона не в змозі. Тож пенсійні послуги під час виїзного прийому за місцем проживання літній жінці надала головний спеціаліст відділу обслуговування громадян №1 Мар’яна Кукрі.
Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нагадує, що пенсіонери у 10-денний термін зобов’язані повідомляти органи Фонду про:
• отримання нового зразка паспорта громадянина України – ID-картки;
• отримання нового паспорта у разі викрадення або втрати старого;
• зміну прізвища;
• зміну ідентифікаційного коду;
• зміну адреси проживання;
• працевлаштування;
• звільнення з роботи.
Так, інформація щодо прізвища та ідентифікаційного коду необхідна для коректного заповнення документів. Інформація щодо адреси проживання важлива, оскільки електронна пенсійна справа має зберігатися за місцем проживання пенсіонера. А від інформації щодо працевлаштування та звільнення з роботи залежить розмір пенсійної виплати.
Про відповідні зміни можна поінформувати Фонд, звернувшись до найближчого сервісного центру.
Також відповідну заяву можна подати через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього потрібно авторизуватися на https://portal.pfu.gov.ua за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису). У лівому боковому меню обрати розділ «Щодо пенсійного забезпечення». У вкладці «Внесення змін до пенсійної справи» сформувати відповідну заяву та відправити до ПФУ.
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…