Хлопці можете готуватися: депутат розповів про заклик до ЗСУ тих, кому ще немає 25 років

На сьогоднішній день мобілізація в Україні є однією з найгарячіших та найактуальніших тем. При цьому Президент України Володимир Зеленський все тягне за собою питання мобілізації молодих людей віком до 25 років, адже саме на це покоління у держави надія на потужний трудовий потенціал щодо відродження країни та збільшення української нації. У військових, щоправда, із цього приводу своя думка.

Як виявилося, у контексті нещодавніх змін у законодавстві про мобілізацію, мобілізація молоді до 25 років можлива.

І справді, після набрання чинності законом про мобілізацію в Україні почастішали випадки, коли хлопців до 25 років почали відправляти на військово-лікарську комісію, а потім на навчання та фронт.

Співробітники ТЦК кажуть, що призовний вік у особливий період згідно із законом про мобілізацію дійсно настає з 25 років, проте варто розрізняти поняття призовники (від 18 до 25 років), військовозобов’язані та резервісти.

Призовників не повинні відправляти до армії до 25 років.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“У нас є поняття призовники – це люди, які не відслужили термінову службу, не навчалися на військовій кафедрі, відповідно, до 25 років не отримали статус військовозобов’язаного. Вони справді не закликаються, можуть піти лише за власним бажанням на контракт. Для таких людей є можливість йти на річні контракти, а після них уже, наприклад, демобілізуватись”, – каже народний депутат України, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко.

Однак, якщо дотримуватися букви Закону, то можна закликати людей віком до 25 років, якщо вони набули статусу військовозобов’язаного, тобто проходили термінову службу або навчання на військовій кафедрі, а також було списання у мирний час, до 25 років було отримано військовий квиток з позначкою, що не придатний у мирний час, але придатний у воєнний час

Костенко каже, якщо громадянин відслужив термінову службу і йому виповнилося 21 рік на момент 2022 року, а за три дні почалася мобілізація, то він уже є військовозобов’язаним.

“Ти вже проходив термінову службу. Тому, ще раз повторю, що призовників не беруть до 25 років, це протизаконно, а ті, хто набув статусу військовозобов’язаного, їх цілком законно закликають, закон це дозволяє. До того ж у нас є багато курсантів військових училищ, які закінчують навчання у 22 роки. Вони ж не чекають 25 років, а йдуть, керують взводами, ротами, деякі та батальйонами”, – прокоментував Костенко.

До речі, мобілізація до 25 років стала одним із кількох питань, які увечері 19 червня обговорювалися на засіданні тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування можливих фактів порушення законодавства України у Міністерстві оборони України та ЗСУ. На зустрічі були присутні голови всіх обласних територіальних центрів комплектування.

Саша

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

3 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

4 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

6 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

6 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

7 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

8 години ago