Що потрібно знати
Українців попередили, хто має землю штрафувати
В Україні трапляється багато випадків, коли громадяни самовільно «беруть» земельні ділянки. За такі дії передбачено не лише штраф, а й у деяких випадках обмеження волі. Про це повідомляє 24 канал.
Українці, які самовільно зайняли ділянку, не лише будуть змушені повернути її власникам, а й нестимуть цивільну, адміністративну чи кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.
Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель та споруд, здійснюється за рахунок громадян чи юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.
Самовільне зайняття земельної ділянки тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб передбачено штраф від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному власнику або власнику, відповідно до Кримінального кодексу України, карається штрафом від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до 2 років.
Земельний податок можуть не сплачувати – учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни тощо. Водночас розраховувати на таку пільгу можуть ще й такі категорії, як пенсіонери та інші.
Варто зазначити, що ставка податку за земельні ділянки встановлюється у розмірі не більше 3% від їхньої нормативної грошової оцінки.
Якщо нормативну грошову оцінку земельних ділянок поза населеними пунктами чи межах населених пунктів не встановлювали, тоді розміри ставок такі:
трохи більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі областю;
для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
для лісових земель – трохи більше 0,1% нормативної грошової оцінки площі ріллі областю.
Читаю пошту і роблю висновок, що в загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався масовий булінг.…
У перший день січня в Україні очікується досить-таки спокійна погода. Опадів, ймовірно, не буде. Вдень…
В умовах загальної мобілізації, яка діє в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60…
Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів. Зокрема, йдеться…
Ця справа порушує важливі питання щодо взаємодії цивільних прав та обов'язків в умовах воєнного часу…
Багато водіїв в Україні досі вважають, що патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби без…