Виплати і надбавки донорам крові: що передбачено законом для українців

Виплати і надбавки донорам крові: що передбачено законом для українців

В Україні зараз є потреба у донорах усіх груп крові. Чимало людей добровільно здавали крові і до повномасштабного вторгнення.

Почесним донорам передбачена надбавка до пенсії у 10% від прожиткового мінімуму.

Виплати і пільги для донорів крові передбачені законом України “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові”. Донори мають право на:

працівники протягом 1 року після здійснення донації отримують допомогу з тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням у розмірі 100 % середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи;
здобувачі вищої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти — право на одержання грошової допомоги у розмірі 25 % встановленої у закладі освіти стипендії;
військовослужбовці строкової служби та курсанти військових закладів освіти протягом 6 місяців після здійснення донації крові — право на одержання грошової надбавки у розмірі 25 % призначеного їм грошового забезпечення.
Інвалідність донора, що настала у зв’язку з виконанням ним донорської функції, прирівнюється до інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання в порядку, встановленому законом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У разі смерті донора, що настала внаслідок виконання донорської функції, членам сім’ї померлого, які перебували на його утриманні, призначається пенсія у зв’язку із втратою годувальника. Призначення такої пенсії здійснюється в порядку та на умовах, встановлених законом для призначення пенсії сім’ї годувальника, який помер внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання.

Почесним донорам України законодавством надано право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10% затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

З 1 січня цього року надбавка почесним донорам зросла відповідно до збільшення прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (2920,00 грн) і становить 292 гривні.

Для призначення додаткових виплат потрібно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з відповідною заявою, документом, який посвідчує особу (паспорт), РНОКПП та документами про нагородження нагрудним знаком “Почесний донор України”, – повідомили в ПФУ.

Статус Почесного донора України набувають донори, які безоплатно здійснили донацію крові в сумарній кількості 40 максимально допустимих доз, або плазми крові в сумарній кількості 60 максимально допустимих доз, або 40 максимально допустимих доз клітин крові (еритроцити, тромбоцити, лейкоцити), незалежно від часу здійснення таких донацій. Таким особам видається посвідчення і вручається нагрудний знак “Почесний донор України”.

Саша

Recent Posts

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

1 годину ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

12 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

13 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

14 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

14 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

15 години ago