facebook

Тепер ТЦК почнуть ліпити штрафи по 60 тисяч: від військкомів краще не приховувати

У світлі останніх змін у законодавстві України керівники підприємств та організацій зобов’язані приділяти підвищену увагу дотриманню правил військового обліку. Це пов’язано із запровадженням низки нових норм, що регулюють мобілізаційну підготовку та готовність, а також відповідальність за їх порушення. Відповідно до статті 42 Закону України про військовий обов’язок, посадові особи, винні у порушенні цих правил, можуть бути притягнуті до відповідальності згідно із законом.

Докладніше про те, що ТЦК почнуть ліпити штрафи по 60 тисяч, повідомляє Судово-юридична газета.

Слід зазначити, що штрафи для підприємств передбачені статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Ці штрафи можуть бути накладені на посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань за недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Наприклад, нещодавно «Судово-юридична газета» навела кілька прикладів із судової практики. В одному з випадків директора ТОВ було оштрафовано на 5100 грн за прийом на роботу військовозобов’язаних без наявності відповідних документів (справа № 686/3272/24). В іншому випадку жінка-кадровик Держстату була оштрафована на таку суму за те, що не забезпечила явку працівника (справа № 754/128/24). Директор підприємства, який отримав розпорядження про сповіщення військовозобов’язаних, не виконав його, за що також оштрафований (справа № 480/12056/23).

Поставимо питання: які саме правила порушив керівник підприємства, за що він може отримати штраф від 34 до 59,5 тисяч гривень? Важливо розуміти, що посадові особи підприємств не можуть бути оштрафовані, якщо ТЦК може отримати необхідні дані з електронних реєстрів, таких як реєстри Пенсійного фонду та податкової служби. Заступник міністра з цифровізації Катерина Чорногоренко наголосила на важливості цієї примітки.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Постанова Кабміну № 560 від 16 травня визначає, що керівники підприємств, установ та організацій мають виконувати низку зобов’язань при отриманні розпорядження від районної чи міської держадміністрації (військової адміністрації) чи районного (міського) ТЦК. Зокрема, вони зобов’язані видати наказ про проведення оповіщення резервістів та військовозобов’язаних, організувати їх оповіщення через відповідальних осіб у робочий час, забезпечити інформаційний супровід призову та своєчасне прибуття військовозобов’язаних до ТЦК.

Керівники також повинні у 3-денний термін повідомляти ТЦК про результати оповіщення, забезпечувати прибуття резервістів та військовозобов’язаних на пункти збору, а також інформувати ТЦК про працівників, які відмовилися від отримання повісток або написали заяви про звільнення. Відповідно до постанови, повістки мають вручати представники підприємств на їх території та у місцях виконання робіт.

У разі отримання розпоряджень ТЦК про повідомлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, керівники зобов’язані:

Видати наказ про повідомлення таких осіб під особистий підпис.
Вручити повістки про явку на виклик у ТЦК.
Повідомити ТЦК про осіб, які тимчасово непрацездатні, які перебувають у відпустці або відрядженні.
Забезпечити контроль за результатами оповіщення та прибуття до ТЦК.
Відповідальність за статтею 210-1 КУпАП безпосередньо пов’язана із виконанням цих обов’язків. За їхнє невиконання посадові особи підприємств можуть бути оштрафовані. Відповідно до статті 34 закону про військовий обов’язок, персональний облік призовників та військовозобов’язаних покладається на керівників. Стаття 38 закону зобов’язує підприємства повідомляти ТЦК про призовників та військовозобов’язаних, забезпечувати їх своєчасне прибуття за викликом та повідомляти про прийом та звільнення таких осіб у 7-денний термін.

Також стаття 21 закону про мобілізацію вимагає від підприємств:

Забезпечувати своєчасне оповіщення та прибуття працівників, які залучаються до мобілізації.
Доставляти транспортні засоби та техніку на збірні пункти у строки та місця, зазначені у частковому вбранні.
Підготовляти до розгортання спеціальні формування.
Забезпечувати військовий облік та бронювання військовозобов’язаних.
Надавати інформацію для планування мобілізаційних заходів.
Призначати працівників із питань мобілізаційної роботи.
Таким чином, недотримання цих обов’язків може призвести до адміністративних штрафів та інших заходів відповідальності. Важливо, щоб керівники підприємств були обізнані про свої обов’язки та своєчасно їх виконували.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...