Подробиці
Українцям запровадили штрафи за комуналку – пустять жебраками по світу
Несвоєчасна оплата комунальних послуг призведе до штрафів, тож які штрафи можуть отримати українці, за несплату? В Україні знову запроваджують штрафи і пеню за несплату комунальних послуг, а також можливість примусового стягнення заборгованості та відключення від послуг для боржників, за винятком тимчасово окупованих територій і зон бойових дій, інформує ФОКУС.
Боржникам можуть нараховувати пеню в розмірі до 0,01% за кожен день прострочення, а борги стягуватимуться через трибунал. Про це йдеться в постанові Кабміну від 29 грудня 2023 р. №1405. Мораторій на нарахування та стягнення неустойки, а також на стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги для населення в разі несплати було запроваджено на всій території України з 5 березня 2022 року відповідним документом Кабінету Міністрів.
У 2024 році заборону на накладення штрафів за несплату комунальних послуг буде продовжено на тимчасово окупованих територіях і в зонах активних бойових дій. Водночас постанова Кабміну від 29 грудня 2023 року набуває чинності для решти частини України:
Нарахування штрафів і пені за несплату ЖКП;
стягнення заборгованості через суд;
можливість відключення від комунальних послуг боржників.
Нововведення передбачає обов’язкове подання заяви про тимчасову відсутність у житловому приміщенні споживача та інших осіб на строк понад 30 календарних днів. Таку заяву, разом із документальним підтвердженням, можна подавати як в електронній, так і в паперовій формі. Вона має оновлюватися кожні пів року. Для підтвердження факту відсутності можна використовувати такі документи:
Довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання;
довідки про проходження військової служби;
довідки про відбування покарання;
документи, що підтверджують перетин державного кордону України.
Також постанова передбачає відповідальність за несплату ЖКП. А саме:
Стягнення пені: за несвоєчасну оплату ЖКП на борг нараховується пеня, яка не повинна перевищувати 0,01% суми боргу за кожен день прострочення і 100% від загальної суми боргу;
відключення від послуги: відключення здійснюється у строки, встановлені законом і договором;
стягнення заборгованості через суд: примусове стягнення коштів здійснюється через суд у спрощеному режимі без запрошення боржника до участі в судовому засіданні.
Постановою також передбачено умови та категорії осіб, яким борг не нараховуватиметься. А саме:
Власники пошкодженого або зруйнованого житла: громадяни, чиє житло було зруйновано або пошкоджено, не повинні платити за комунальні послуги;
громадяни, які виїхали за кордон: українці за кордоном можуть знизити рахунки за комунальні послуги, подавши відповідну заяву надавачам послуг і надавши підтверджувальні документи щодо відсутності в житловому приміщенні понад 30 днів.
В умовах загальної мобілізації, яка діє в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60…
Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів. Зокрема, йдеться…
Ця справа порушує важливі питання щодо взаємодії цивільних прав та обов'язків в умовах воєнного часу…
Багато водіїв в Україні досі вважають, що патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби без…
Кожному слід ознайомитися із змінами процедури мобілізації, щоб уникнути проблем із ТЦК та вміти відстоювати…
Синоптики попереджають про те, що 26 грудня очікується туман та ожеледиця. Погода в Україні 26…