Військком назвавши всього два випадки, коли військовозобов’язаного можуть затримати насильно
В Україні продовжується загальна мобілізація, і в деяких випадках військовозобов’язаного можуть затримати силою. Про те, у яких саме випадках, розповів співробітник Полтавського ТЦК Олександр Мацько.
За його словами, ТЦК можуть зробити силове затримання військовозобов’язаного лише за двох умов – якщо людина перебуває у розшуку за порушення правил військового обліку або якщо у складі групи перебувають представники поліції.
Мацько наголосив, що в решті випадків людина тебе “може послати, розвернутися та піти”, і більше нічого вони не можуть зробити.
Нагадаємо, ТЦК почали виписувати штрафи, але їх отримують не тільки порушники, а й ті, хто вчасно оновив свої дані. За словами нардепа Олександра Федієнка, до нього звернулися громадяни, які після того, як зареєструвалися вчасно в застосунку “Резерв+”, отримали там повідомлення, що треба звернутися до ТЦК для уточнення даних.
Перший військовозобов’язаний не був на обліку в ТЦК, але після того, як він звернувся до ТЦК щодо уточнення даних, маючи актуалізацію через “Резерв+”, отримав штраф 17 тисяч грн.
Другий десь загубив військовий квиток, і коли прийшов оновити дані, після того, як уже це зробив через “Резерв+” отримав теж штраф 17 тисяч грн через втрату військового квитка. Третій випадок схожий на другий, але там військовозобов’язаний мав довідку від поліції про викрадення в нього документів разом із військовим квитком.
🇺🇦 "Я не чекав, поки стане легше. Я просто підписав контракт." Назар — один із…
🤝 Завдяки проєкту «Контракт 18–24», молоді люди можуть приєднатися до лав Національної гвардії та Державної…
💥 "Контракт 18-24" – це добровільна ініціатива для громадян віком від 18 до 24 років,…
Коли інші ще розмірковують, Євгеній вже діє. Йому всього 21 рік, але він точно знає,…
Бути молодим — значить мати вибір. І мати силу змінювати світ навколо. Вероніка зробила свій…
Сила країни — в її людях. І кожен, хто стає до лав ЗСУ — стає…