Чи можна повернутися без наслідків.
У спробах виїхати з України, щоб уникнути мобілізації, чоловіки вдаються до незаконних способів, ризикують життям і навіть гинуть. Так, від початку повномасштабного вторгнення 41 українець потонув у річці Тиса на Закарпатті. Втім, деяким усе ж вдається перетнути кордон.
Що чекає на українців, які потрапили до інших країн попри заборону, чи зможуть вони повернутися та чи загрожуватиме їм адміністративна або кримінальна відповідальність. Про це в коментарі сайту ТСН.ua розповіла адвокатка Марина Бекало.
Play Video
Що загрожує за незаконний перетин кордону
За перетинання кордону поза пунктами пропуску або без відповідних документів чи з використанням підроблених документів або таких, що містять недостовірні відомості, або без дозволу відповідних органів влади передбачається адміністративна відповідальність за ст. 04-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі від 3 400 до 8 500 грн або адміністративний арешт на 15 діб.
Чи можна повернутися без наслідків
Що стосується таких правопорушників під час їхнього повернення до України, в пунктах перетину кордону посадовими особами Державної прикордонної служби складатимуться адміністративні протоколи про притягнення до відповідальності.
Адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення може бути накладене протягом трьох місяців від дня їх виявлення, але не пізніше року від дня їх вчинення, згідно зі ст. 38 КУпАП.
“Але протоколи про адміністративні правопорушення в пунктах перетину в будь-якому разі будуть складені навіть у разі повернення до України через рік, два або пізніше. Уникнути штрафу за строками накладання адміністративного стягнення можливо буде в судовому порядку”, – розповіла ТСН.ua Марина Бекало.
Ті, хто виїхали через пункти пропуску як волонтери, спортсмени, актори або артисти чи у відрядження зі строками повернення (які встановлені у Правилах перетинання державного кордону), але не повернулися, не можуть бути піддані адміністративному стягненню, зазначила адвокатка.
“Адже КУпАП за такі порушення взагалі не передбачає жодної відповідальності”, – пояснила Марина Бекало.
Більше половини українських вчителів перебувають у стані професійного вигорання, адже мають надмірне навантаження. Педагоги витрачають…
Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав українців бути готовими. Можливе коригування призовного віку в…
Військовозобов'язаним тепер ТЦК виписує штрафи за новими правилами, що відомо Ухилянтам тепер виписують штрафи по-новому,…
Директорів шкіл змусять організувати волонтерство Український парламент ухвалив законопроєкт, який зобов’язує директорів шкіл сприяти розвитку…
В каких случаях ПФУ назначает социальную пенсию Деякі українці замість повноцінної пенсії за віком можуть…
Попри всі виклики, мобілізаційний потенціал України залишається значним, що забезпечує необхідні ресурси для оборони країни…