Українцям почали надсилати повістки поштою, що стане звичайною практикою в умовах воєнного стану. Наскільки цей процес законний і які можуть бути наслідки, якщо проігнорувати повістку, яку вам відправили в поштову скриньку, розповів адвокат Дмитро Франчук для “РБК”.
Експерт зазначив, що цей процес цілком законний, оскільки українським законодавством дозволено такий спосіб інформування військовозобов’язаних про виклик до територіального центру комплектування (ТЦК). При цьому він уточнив, що повістка, навіть якщо її не підписав одержувач, вважається врученою. Тому відповідальність за отримання документа лежить виключно на адресаті.
Франчук також підкреслив, що ігнорування повістки може призвести до адміністративної (штраф) або кримінальної відповідальності (за ухилення від мобілізації), а також до обмеження прав – наприклад, на виїзд за кордон.
Після отримання повістки поштою дуже важливо ознайомитися з її змістом – уважно прочитати зазначену інформацію та дії, які вимагаються від одержувача, заявляє адвокат. Далі, за його словами, необхідно з’явитися в ТЦК і СП у зазначений у повістці час і уточнити всі деталі.
В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Близько мільйона українців мають бронювання від мобілізації.…
В Україні, де триває загальна мобілізація та воєнний стан, деякі чоловіки призовного віку опиняються в…
Під час лікування норовірусу, відомого як "хвороба зимової блювоти", важливо запобігти зневодненню та заспокоїти шлунок.…
У Мінобороні дали інструкцію, як правильно підібрати форму та взуття Як підібрати військову форму та…
Вже з початку лютого на багатьох українських чоловіків чекатимуть масштабні покарання. Всі обмежено придатні з…
Учні зможуть обирати академічний чи професійний напрямок З 2027 року старшокласники в Україні отримають можливість…