facebook

Мобілізація з 1 жовтня: які зміни чекають на кожного

Стало відомо, до чого готуватись військовозобов’язаним чоловікам вже з наступного місяця

Мобілізації з 1 жовтня насамперед підлягатимуть військовозобов’язані особи, які не мають права на відстрочку. Про це пише видання “Факти”.

Водночас найяскравішою ілюстрацією змін з 1 жовтня до нових правил мобілізації стала директива командування Сухопутних військ 116/2/1/21409 від 19 вересня 2024 року.

Відповідно до закону про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, мобілізація до 25 років можлива лише за добровільною згодою.

Однак 4 травня, з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист» №3621-IX, було ліквідовано статус «обмежено придатний у воєнний час».

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Через це виникла потреба врегулювати питання надання відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією військовозобов’язаним, які на момент набрання чинності законом №3621-IX перебували на військовому обліку військовозобов’язаних як такі, що за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час до досягнення ними 25-річного віку.

17 вересня голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук анонсував появу наказу Міністерства оборони про заборону мобілізації чоловіків у віці від 18 до 25 років, яких визнали непридатними в мирний час і обмежено придатними у воєнний час.

23 вересня народний депутат України Олексій Гончаренко повідомив, що обласні та районні територіальні центри комплектування вже отримали мобілізаційну директиву командування Сухопутних військ 116/2/1/21409 від 19 вересня 2024 року про заборону мобілізації чоловіків до 25 років.

6 вересня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11391 про відтермінування чоловікам, чиї неповнорідні родичі загинули або пропали на війні.

До цього право на відстрочку мали тільки особи, чиї повнорідні брат або сестра загинули або пропали на війні.

Після підписання закону президентом коло військовозобов’язаних, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, розширили й на осіб, у яких на війні загинули або пропали неповнорідні брати та сестри (тобто ті, що мають або спільну матір, або батька).

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...