ТЦК отримали право через суд позбавляти водійських прав громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку.
Як інформує “РадіоТрек”, однак важливо зазначити, що це рішення не може бути ухвалене автоматично, як деякі ЗМІ повідомляли раніше. Позбавлення водійських прав може бути здійснено лише після судового розгляду справи та доведення факту ухилення від мобілізації.
Міністерство оборони України роз’яснило, що для того, щоб ТЦК звернулися до суду з позовом про позбавлення водійського посвідчення, повинна бути надана чітка документація, яка підтверджує, що особа ухиляється від виконання військового обов’язку. Позов міститиме детальний опис вимог до громадянина, а також документи, які підтверджують ухилення, такі як відсутність на військовому обліку чи неявка за повісткою.
Тільки після того, як суд розгляне позов і підтвердить факт ухилення, може бути прийнято рішення про тимчасове обмеження права на керування транспортним засобом.
ТЦК не можуть забрати водійське посвідчення без рішення суду. Це підкреслюється і в роз’ясненнях Міноборони, що спростовують чутки про автоматичне позбавлення водійських прав за неявку по повістці. Отже, хоча позбавлення водійських прав є одним з можливих наслідків для ухилянтів, цей процес потребує чіткої юридичної процедури, включаючи подання позову та судове розслідування.
Як інформує “Слово і діло”, у період із квітня по серпень 2024 року із закладів вищої освіти України відрахували 23 448 чоловіків віком від 30 років.
Такими даними поділився заступник міністра освіти Михайло Винницький у Facebook.
Він зазначив, що за результатами перевірок Держслужби якості освіти було відраховано 5805 студентів, решта – за результатами роботи внутрішніх систем забезпечення якості освіти самих університетів.
“Очевидно, що відраховані ті “студенти”, які насправді не планували бути студентами, а хотіли використати цей статус для уникнення інших обов’язків. Те, що їх вже немає в системі вищої освіти – ознака того, що система самоочищується”, – стверджує Винницький.
Чиновник додав, що у Національній поліції відкрили вісім кримінальних проваджень стосовно посадових осіб закладів вищої освіти. При цьому загальна кількість таких справ ще більша.
Крім того, Міносвіти позбавило ліцензій цілу низку закладів вищої освіти.
“Географія випадків дуже широка: від Запоріжжя до Ужгорода, від Миколаєва до Львова. Ми продовжуємо боротьбу із недоброчесними ділками, які дискредитують вищу освіту своїми фейковими “закладами”, які в 2023-2024 масово зараховували чоловіків призовного віку (особливо віком 30+ і часто в порушення ліцензійних обсягів), абсолютно публічно заявляючи про свої розцінки за такі дії”, – заявив чиновник, додавши, що МОН таке терпіти не буде.
Деякі військовозобов’язані, які були заброньовані, підпадуть під мобілізацію до ЗСУ 28 лютого закінчується у всіх…
Українцям розповіли, коли в Україні можуть відбутися вибори і що для цього необхідно Українців попередили…
В Україні триває режим дії воєнного стану. Тому чоловіки мобілізаційного віку зобов'язані носити з собою…
Пілотний проєкт Міносвіти запустить уже в цьому році. Пілотний проєкт Міносвіти запустить уже в цьому…
Про це повідомив член комітету ВР з питань нацбезпеки Олександр Федієнко. Мова йде про працівників…
На 8 січня, Національный банк України встановив офиційний курс гривні до американського долара на рівні…