Побоювання громадян Грузії, пов’язані з умовами в’їзду в країни Євросоюзу на умовах безвізового режиму, виявилися марними. Про це розповів грузин Віталій Сафаров, пише “Радіо Свобода”.
Він летів із Тбілісі в Прагу за новими правилами (безвізовий режим для Грузії запрацював у кінці березня) і був здивований простотою перетину кордону.
Після Чехії він попрямував до Києва. Сафаров каже, що українська митниця забрала набагато більше часу, ніж Шенгенська.
“Я сам не думав, що буде так легко і на кордоні не буде питань. Це все залежить, мабуть, від країни. Нас навіть не запитали: “Куди ви їдете, навіщо?”. Нам поставили штамп за 2-3 хвилини. Вони лише просять страховку. Страховка обов’язкова. Хоча на нашому кордоні, коли ми вилітали, нам сказали, що обов’язково ще виписка з банку. Як я знав, мінімально у нас повинно бути 50 євро на людину на день. Але нас не запитали нічого. Прямо вдарили штамп і впустили, хоча ми чекали на запитання”, – зазначив Сафаров.
За Грузію теж були побоювання, що люди масово поїдуть працювати нелегально в країни ЄС. Втім, зараз це зробити ще складніше, ніж раніше, пояснив Сафаров. Через 90 днів, як людина відзначилася на кордоні, його почне шукати власна країна, щоб повернути назад, наголошує він.
Безвізовий режим не передбачає виїзду для роботи або навчання за кордоном. Як відомо, перша умова перетину кордонів 30 країн, в яких буде працювати безвіз, – біометричний паспорт, друга умова – за період півроку в цих країнах можна перебувати не більше, ніж три місяці.
“Що стосується необхідних документів – звучать розповіді, байки, що раніше можна було отримати візу і бути впевненим у перетині кордону, тепер із собою треба тягати купу документів, які будуть питати прикордонники на в’їзді. Хочу наголосити: ніяких додаткових документів, крім тих, що прикордонник міг запитати у людини, яка мала в паспорті візу, ніхто питати не буде”, – розповів перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.
Якщо хтось хоче працювати, вчитися або перебувати в країні ЄС більше 90 днів, необхідно отримати візу в посольстві цієї країни.
Почалася видача біометричних документів трохи більше, ніж 2 роки тому. На сьогодні 3 мільйона 240 тисяч 705 українців отримали такі паспорти. Кожен день від 10 до 12 тисяч українців оформляють і отримують закордонні документи.
Оформити біометричний паспорт можна в трьох структурах: підрозділах міграційної служби, відділеннях “Паспортний сервіс” (ДП “Документ”) і в Центрах надання адміністративних послуг (не у всіх, зараз у 18 центрах у великих містах).
Вартість оформлення біометричного паспорта за 20 робочих днів – 557 гривень, за 7 робочих днів – 810 гривень. Для цього потрібен паспорт громадянина України, для дітей – свідоцтво про народження і відповідні документи одного з батьків, податковий ідентифікаційний код. Фотографію роблять за місцем оформлення. Діти до 12 років отримують біометричні документи без відбитків пальців.
У міграційній службі пояснюють, що державне підприємство “Документ” бере за свої послуги більше грошей за підвищений сервіс обслуговування. Втім, цей посередник залишається державним.
Ті, хто зараз мають чинну Шенгенську візу, можуть нею користуватися протягом терміну, який у ньому вказано. Старі закордонні паспорти також діють протягом терміну, на який видано, і не підлягають обов’язковій заміні.
В Україні хочуть змінити формат надання соціальної допомоги В Україні готуються важливі зміни, які стосуватимуться…
Нові штрафи вже набрали чинності 9 травня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому…
Допомога передбачена для занять спортом Кабінет міністрів України погодив реалізацію програми, направленої на допомогу учасникам…
За яке порушення водіям загрожує штраф у розмірі 17 000 гривень, багато хто навіть не…
Українцям розповіли про завдання ТЦК та скільки громадян вдалося мобілізувати у 2024 році З'явилася інформація…
Професія вчителя англійської мови сьогодні є дуже затребуваною – кількість вакансій по ній на кадрових…