Гірські джерела відомі своїми корисними властивостями. До прикладу, термальні і мінеральні води Закарпаття вже давно стали візитівкою, навколо них зводять оздоровчі комплекси, санаторії, туристичні бази.
Водойми у горах перетворюють на атракції, річки і озера — на місця відпочинку. Але є у Карпатах і багато таких джерел, де масово людей не зустрінеш.
Хоча про ці джерела ходять, без перебільшення, легенди. Місцеві мешканці розповідають про унікальні цілющі властивості і вірять у чудодійні сили води, а науковці це спростовують, або навпаки, підтверджують, — пише svalyavanews .
Водою зі «славою» оздоровлення називають три джерела у селі Тячівські Лази Тячівського району Закарпаття в урочищі Чорна вода. Тут вода настільки насичена сірководнем, що набула чорного кольору.
Сірководнева вода із притаманним запахом «тухлих яєць» підходить для лікувальної косметології, при захворюваннях шкіри. Джерело — питний буркут із присмаком сірководню — використовують для лікування шлунково-кишкового тракту, печінки та підшлункової залози. Ще два джерела рекомендовані при ревматичних захворюваннях опорно-рухового апарата, при болях у суглобах.
Місцеві розповідають, що Чорну воду люди цінують, насамперед, за гарну природу, не знаючи, що саме вода надзвичайно цілюща. Після дощу вона трохи каламутнішає, коричневіє, у суху погоду вода дуже чорна.
У 70-х роках минулого століття тут побудували оздоровчий комплекс всесоюзного значення, але на початку 1980-х його закрили.
Ще одним унікальним джерелом з дивною «поведінкою» є вода у селі Верховина на Прикарпатті. Це джерело у Карпатах славиться цілющою водою, що «горить».
Воду знайшли ще півстоліття тому, коли у надрах Карпатських гір шукали нафту.
Як зазначають люди, які побували біля джерела, коли піднести запалений сірник до труби джерела, вода спалахує.
Вода в джерелі дуже смачна, не дає ніякого осаду. Її можна тижнями зберігати у банках, і вона не псується. Крім того, вода завжди одної температури – влітку холодна, а взимку здається теплою. За дослідженнями вчених, ця вода настільки чиста, що для того, аби прирівняти її до всеукраїнського рівня забрудненості води, її потрібно засмічувати аж у 22 рази.
А от чи справді таке масове народження близнюків залежить від води — вчені не впевнені. Як би там не було, люди вірять у чудо і приїжджають за водою регулярно.
Чи не про кожне карпатське джерело можна говорити, що воно — цілюще. А ще чисте, прозоре і смачне. Головне, щоб люди ставилися з шаною і не засмічували те, чим так щедро нагородила природа.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…