Верховна Рада внесла зміни до закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” (№2925) в частині обов’язків органів виконавчої влади, керівництва підприємств і організацій, а також співробітників Національної поліції України.
Як передає Інтерфакс-Україна, на засіданні парламенту в четвер у цілому проголосували 237 народних депутата.
Спочатку в наміри депутатів входило покласти обов’язок із доставки до військових комісаріатів призовників та військовозобов’язаних на керівників підприємств і організацій, в яких зазначені громадяни України числяться співробітниками.
Зокрема, норма, яка зобов’язувала органи місцевої влади, керівників підприємств і організацій повідомляти призовників і військовозобов’язаних про їх виклик у військові комісаріати, а також забезпечувати їх своєчасне прибуття за викликом, містилася в редакції законопроекту профільного комітету.
Однак ця та деякі інші запропоновані зміни до закону викликали питання у народних обранців. У підсумку ж, після досить тривалої і емоційної дискусії всебічного розгляду правок до законопроекту, народні депутати погодилися підтримати закон в цілому лише з поправкою народного депутата Романа Пастуха, яка викладає статтю №38 закону в новій редакції.
В результаті зі статті 38 було виключено майже всі положення, що стосуються порядку повідомлення призовників та військовозобов’язаних органами виконавчої влади та керівництвом підприємств і організацій, де вони працюють. У тому числі з цієї статті був виключений пункт 3, що стосується обов’язків Національної поліції України.
Зокрема, в п.3 ст.38 цього закону свідчила: “Органи Національної поліції в установленому законом порядку зобов’язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, а також передавати в двотижневий термін до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що здійснюють військовий облік, відомості про випадки виявлення громадян, які не перебувають, але повинні перебувати на військовому обліку”.
Також тепер, згідно з новою редакцією статті 38, житлово-експлуатаційні організації не зобов’язані будуть повідомляти призовників про виклик їх до військових комісаріатів, як і подавати відомості про призовників і військовозобов’язаних військовим комісаріатам, виконкомам місцевих рад, на які покладено ведення обліку призовників та військовозобов’язаних.
У новій редакції статті залишилися положення лише про те, що виконкоми місцевих рад, керівники підприємств і установ на вимогу військових комісаріатів зобов’язані повідомляти призовників і військовозобов’язаних про їх виклик у військові комісаріати, а громадяни, які призиваються на військову службу, в свою чергу, зобов’язані своєчасно прибути за викликом.
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…