Антиурядові акції протесту в багатьох містах Росії, які з великим масштабом відбулися 12 червня, вказали на слабкі місця режиму президента Володимира Путіна. Головним із цих слабких місць є корупція.
Про це мовиться в редакційній статті The New York Times “Як протестувати в Росії”.
Видання зазначає, що російський опозиціонер Олексій Навальний, який і закликав до протестів, не переможе Путіна на президентських виборах у березні 2018 року. У Путіна є тверда влада, він користується величезною популярністю серед росіян і контролює російське телебачення.
Отже, чому ці демонстрації – а вони були другими за чотири місяці – викликали загальний інтерес? Одна з причин полягає в тому, що вони (протести) доводять те, що Путін і його оточення, незважаючи на всю свою владу, не змогли змусити росіян замовкнути,
– зазначають автори матеріалу.
“Не дивлячись на те, що більшість цінує привнесену Путіним стабільність або погоджується з його заявами про те, що проблеми Росії – це робота підступного Заходу, Навальний та інші критики влади зуміли мобілізувати інтернет і соціальні мережі для підтримки активної опозиції у великих містах”, – констатується в статті.
Там зазначається, що Навальний “закликав до протестів проти того, що, можливо, є найбільш уразливим атрибутом правлячої еліти: її корупції”.
Автори статті також звернули увагу на те, що російський опозиціонер закликав до протестів у День Росії, коли Путін відзначає “політичну стабільність, єдність цілей і консолідацію країни”.
“.. багато з протестувальників носили російські прапори, скандували “Росія без Путіна”, щоб підкреслити, що вони справжні патріоти – посеред святкових натовпів і людей в історичних костюмах”, – мовиться у матеріалі.
Також наголошується, що попри ігнорування антикорупційних мітингів у Росії провладними ЗМІ, владі країни не вдасться “прикидатися, що протестів не було”.
Вони вдарили по слабких місцях системи правління Путіна – повсюдній корупції і відсутності відповідальності, а це те, що болісно знайоме більшості росіян у всіх куточках території країни. Тому Путін більше не зможе сподіватися на роботу вороже налаштованого Заходу,
– резюмується у статті.
Нагадаємо, 12 червня у День Росії у багатьох містах РФ пройшли масові антикорупційні мітинги. Лише в Санкт-Петербурзі затримали понад 300 учасників акції. А в центрі Москви затримали приблизно 700 осіб.
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…
В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…
Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…
Капітан Юрій Марченко добровільно призвався до ТЦК, потім у складі стрілецького батальйону воював на авдіївському…
Погода в Україні завтра, 5 листопада, буде подекуди вітряною та морозною. Опадів через вплив антициклону…