Кожен пасажир поїзда застрахований від нещасних випадків.
Найбезпечнішим видом транспорту вважають залізницю. І правда, купуючи квиток, пасажири платять не тільки за місце у вагоні. А ще й за безпеку. Щоправда, страховка в середньому становить лише копійок 70. Але – з кожного пасажира. Але якщо взяти кількість пасажирів, що їдуть кожного дня потягами та перемножити все це – суми виходять колосальні. Тільки за ці півроку 25 мільйонів пасажирів заплатили страховикам 17 із половиною мільйонів гривень.
Хоча є цікава деталь. Половину цієї суми забирає собі сама “Укрзалізниця” – на розвиток. А на страхові виплати передбачили всього 0,5% від загального залишку – 300 тис. грн. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень. Про цю страховку люди просто або не знають, або не вимагають. А вона є в кожному залізничному квитку. І його слід тримати при собі.
За останній рік, за даними “Укрзалізниці”, отримати гроші від страхової вдалося всього шести десяткам людей. Загальна сума трохи менше ніж 300 тис. грн. Виплати порівняно з внесками – мізерні, менше 1%. Якщо порівнювати з автоцивілкою, там виплачується постраждалим до 80%. Тож з таким мізерним відшкодуваннями на залізниці явно треба щось робити. Інакше це схоже не на бізнес, а на нечесне збагачення. До того ж здебільшого люди просто не знають, куди і коли можна звертатися. Страхові компенсовують лише фізичні травми, отримані під час поїздки. Але є умови. Звертатися по виплати потрібно тільки у страхові компанії. Їхня назва друкується на квитках. Тож, коли виходите з поїзда, обов’язково заберіть його у провідника – це ваше алібі для страхової. Окрім того, у начальника поїзда необхідно оформити акт про нещасний випадок. І останнє – виплачувати гроші вам будуть тільки за наявності лікарняного.
За постановою, прописаною ще в 1996 році, сума, на яку застрахований кожен пасажир, становить 102 тис. грн. У стільки фактично оцінене людське життя. Адже аби отримати ці гроші, потрібно загинути. Якщо ж лишилися живим, то один день лікарняного коштує 204 грн.
У вартість квитків також заклали інші послуги, про наявність яких багато пасажирів просто не знають. Скажімо, у вагоні пасажири можуть не розкладати та не складати постіль. Це повинен робити провідник. І це закладено у вартість квитка й передбачено правилами перевізника.
Під час подорожі кондиціонування повітря в купе – це обов’язкова послуга, за яку платять пасажири. Офіційно, якщо температура у вагоні подолала критичну позначку в 26 градусів, потрібно писати скаргу начальнику потяга та вимагати, щоб перевели у вагон із кондиціонером. Цілком безкоштовно. Але таке можливо, тільки якщо у прохолодних вагонах є вільні місця.
Також пасажир має право призупинити поїздку. Тобто зійти на якійсь станції, а через кілька днів – поїхати далі тим же маршрутом. Для цього потрібно отримати на квитку спеціальну печатку та відмітку в чергового по вокзалу. Продовжити поїздку можна не пізніше, ніж через десять днів. Для цього слід підійти з квитком до каси та обміняти його на новий, без доплати. Звісно, за наявності вільних місць.
Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості…
Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…
Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…