Безвізовий режим істотно спрощує працевлаштування в Польщі, хоч і не дає права на легальну роботу в цій країні.
Оскільки робоча віза тепер не є необхідною умовою, українці, які хочуть працювати у Польщі, повинні отримати так зване “oświadczenie” (декларацію про намір працевлаштування іноземця) або ж традиційний дозвіл на роботу, пише news.finance.ua.
І перший документ отримати значно простіше, пояснюють в організації Change Communication, яка в партнерстві з німецькою компанією GOPA Com та за фінансової підтримки Представництва Європейського союзу в Україні проводить комунікаційну кампанію “Відкрий Європу”.
Так, декларація про намір працевлаштування іноземця оформляється для громадян лише кількох держав, включаючи Україну, і дає право працювати у Польщі не більше ніж шість місяців на рік. Цього достатньо для більшості з тих, хто шукає сезонну роботу в Польщі.
Для того щоб громадянин України отримав “oświadczenie”, польський роботодавець повинен заповнити декларацію з його і своїми даними і зареєструвати цей документ в місцевому управлінні праці. Ця декларація зараз оформляється безкоштовно і може бути надана як на місці, коли працівник вже прибув у Польщу, так і до його виїзду з України.
Таким чином, Варшава офіційно дозволила працевлаштування для тих українців, які подорожують або в рамках безвізового режиму, або з шенгенською візою, виданою не Польщею. Так, незважаючи на європейське правило про заборону влаштовуватися на роботу за безвізом, остаточне рішення залишається за урядом кожної з країн-членів Євросоюзу. Деякі держави роблять винятки для українців чи для всіх мандрівників. По суті, в Польщі діє саме таке виключення.
Однак, “oświadczenie” на сезонну роботу не скасовує того, що за безвізовим режимом дозволяється знаходитися в ЄС не більше ніж 90 днів на кожний 180-денний період. Ця декларація оформляється на вдвічі більший термін, оскільки діє також для робочих віз, однак якщо порушити правило 90/180, при виїзді з Польщі чекає депортація і заборона на в’їзд на кілька років. Щоб цього уникнути, до закінчення 90-денного терміну потрібно подати заяву про легалізацію перебування в воєводський (тобто регіональний) відділ у справах іноземців.
Більш того, усна заява про плани працювати за безвізом не гарантує того, що перетнути кордон буде можна. Остаточне рішення приймає прикордонник, а всі вимоги до мандрівників залишаються – потрібно бути готовим довести мету поїздки та обґрунтувати її тривалість.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…