Досвідчені мандрівники знають – за межами України можна не тільки вигідно скупитись, а й ще й повернути назад сплачений за покупки податок.
Законодавство Європейського Союзу містить норму, за якою при купівлі товару на території будь-якої країни ЄС і вивезенні його за межі території ЄС покупець має право на повернення податку на додану вартість (VAT). Причина в тому, що ПДВ за покупку кожна держава використовує у своїй соціальній системі – на пенсії, інше соцзабезпечення тощо. Відтак іноземці до цих коштів стосунку не мають, тому їм і повертають ці витрати. Процедура оформлення товару без податків і називається tax free. За таким же принципом працюють і магазини duty-free – ціни там нижчі за рахунок відсутності ПДВ.
Як ми з’ясували – процедура повернення податку вимагає певного “заморочення”. Але якщо маєте намір купити на пристойну суму, то це може стати в нагоді.
Де і для кого діє tax free
У країнах Євросоюзу та деяких інших. При цьому відсоток ПДВ, на повернення якого може розраховувати покупець, відрізняється у кожній країні. В середньому – від 7 до 19% від покупки. Перед тим, як їхати і купляти щось за кордоном, варто поцікавитись, як діє tax free саме там.
Зокрема, існують спеціальні магазини, які так і позначаються – відповідною наклейкою чи табличкою tax free. Саме там можна отоваритись і розраховувати на повернення податку.
У деяких країнах ЄС для здобуття права на повернення ПДВ потрібно купити в магазині tax free товарів на певну суму. Наприклад, у Австрії – на суму понад 50 євро, в Голландії – понад 45 євро, в Данії – понад 380 крон. Крім того, в окремих магазинах можна зробити покупки на певну суму в усіх відділах, в інших же – тільки в одному. Часто, щоб не заморочуватись на процедуру повернення податку, магазини просто пропонують туристу знижку десь на ту ж суму.
Хто має право скористатися системою tax free:
– іноземні громадяни, які не мають посвідки на проживання в країні придбання товару;
– громадяни, які не мають дозволу працювати в країні здійснення покупки;
– громадяни, які перебувають на території країни здійснення покупки не більше 3 місяців;
– громадяни, які не мають статусу біженців у країні, де був куплений товар.
Що потрібно для оформлення tax free
1. Оформити відповідний чек у магазині. Для його заповнення потрібні дані вашого закордонного паспорту. Уважно перевірте правильність написання імені, адреси тощо. Також у чеку має бути вказаний список покупок, їхня вартість і сума податку до повернення.
2. Дізнайтесь або попросіть у магазині брошуру із зазначеними в ній касами видачі грошей і пунктів митного контролю (в аеропорті, на вокзалі тощо), де можна зареєструвати товар tax free.
3. Не розгортайте придбаний товар. Упаковка, бірки, наклейки – все це має бути цілим при оформленні повернення податку.
4. Разом з чеком tax free необхідний буде і касовий чек магазину – не губіть його.
5. На митниці знайдіть пункт реєстрації tax free, ще до проходження митного контролю. Митник має поставити спеціальний штамп.
6. Отримати повернені гроші після митного контролю можна у спеціальних пунктах Tax Free cash Refund – треба буде показати чеки, паспорт і чеки tax free зі штампом.
Також отримати повернений податок можна у своїй країні, у пунктах Global Refund.
Крім того, повернення ПДВ можна оформити і на банківський рахунок. Для цього вкажіть у чеку на покупку свої банківські реквізити, а після повернення у свою країну надішліть пакет необхідних документів у офіс Global Refund країни, де здійснили покупку. Але ця процедура не швидка – доведеться чекати 1-2 місяці.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…