Дослідження Гарвардського університету, що тривають уже 16 років, показують, що ходіння до храму та участь у релігійних урочистостях подовжує життя аж на 33 %.
Результати досліджень були нещодавно опубліковані. Учені Гарвардського університету проаналізували дані стосовно життя 74 534 жінок, які у 1992-2012 роках брали участь у Nurses’ Health Studies. Жодна з жінок-учасниць дослідження на 1992 рік не хворіла хворобами системи кровообігу чи раком. Усі учасниці відповідали на запитання стосовно дієти і здоров’я, а також стосовно участі у релігійних обрядах.
З’ясувалося, що у жінок, які брали участь у релігійних обрядах, ризик завчасної смерті склав на 33 % менше. — Як виявляється, найбільшим пропагандистом здорового способу життя є настоятель парафії, який заохочує своїх парафіян до близькості з Ісусом та до участі в богослужіннях, — каже о. Славомир Абрамовскі, настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ у Варшаві, лікар за першою освітою.
Результати дослідження однозначно стверджують, що протягом 16 років його тривання зафіксовано на 33% менше ризику смерті у жінок, які до церкви ходили, порівняно з тими, що до церкви не ходили. Релігійні жінки узагалі рідше помирали від порушень кровообігу та від раку. Дослідження також показало більший оптимізм жінок, які ходять на богослужіння, і меншу піддатливість депресіям. — Досі всі гадали, що, заохочуючи ходити до храму, я їх запрошую тільки до життя вічного.
Тепер же медицина довела, що я також і пропагандист здорового способу життя, — коментує о. Абрамовскі. — Хто з лікарів, моїх колег за фахом, може похвалитися такою результативністю у профілактиці захворювань кровоносної системи та раку? Це одне з наймасовіших досліджень такого плану. Серед згаданих 74 534 жінок за 16 років зафіксовано 13 537 смертей, зокрема 2 721 — від серцево-судинної недостатності та 4 479 — від раку.
Після тривалого з’ясування перемінних та головної причини ризику стало видно, що жінки, які брали участь у богослужіннях частіше, ніж раз на тиждень, дали на 33% менший відсоток смертності. Результати досліджень, проваджених Гарвардський університетом, були опубліковані в одному з найпрестижніших медичних видань світу — JAMA Internal Medicine. «Релігія та духовність можуть бути недооціненим медициною чинником у тому, щоб лікарі могли відповідно діагностувати своїх пацієнтів», — пишуть автори дослідження на сайті The Jama Network.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…