Categories: Цікаво

Для вас, батьки! Як виростити розумну дитину

Будь-які відповідальні батьки намагаються виростити дитину не тільки здоровою, чуйною та вихованою, але й розумною. Пише 4mamas

Уміння критично мислити найперше асоціюється з умінням ставитися до будь-якої інформації з сумнівом. Але це поняття значно ширше.

Пропонуємо сім найпростіших прийомів, якими можна користуватися щодня:

1.Порівнювати предмети, шукати у них спільні чи різні риси. Це найлегше завдання, що можна виконувати будь-де: порівнювати продукти у магазині, птахів чи машини на вулиці, будинки, погоду вчора й сьогодні.

2.Увечері пригадувати свій день. Розвиток пам’яті дуже важливий для критичності мислення, бо наші рішення засновані на попередньому досвіді. Можна пригадувати події з ранку до вечора або у зворотному порядку.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

3.«Чомусик». Якщо ваша дитина ставить запитання «Чому?» — це прекрасно! Психіка вже готова до сприйняття складних логічних конструкцій — і це найкращий спосіб відстежити та побудувати логічні ланцюжки. А якщо ви не знаєте відповідь — навіть краще! Продемонструйте на власному прикладі, як шукати інформацію, знаходити відповіді у книжках, інтернеті чи у компетентних осіб.

4.Формулювати свої потреби словами. Не тільки дитина повинна запитувати у вас «Чому?». Запитуйте й ви у дитини, допомагайте їй знайти відповідь. Чому холодно? Тому, що відчинене вікно, а на вулиці холодно, чи одяг недостатньо теплий? Уміння відчути свої потреби, висловити їх конкретними точними фразами, зрозуміти, що подобається, а що ні й чому, загалом кажучи, стежити за собою — одне з найкорисніших у справі взаєморозуміння.

5.Будувати фрази на зразок «Якщо …, то …». Під час читання казки запропонуйте передбачити, до чого призведе певний вчинок героїв, а після — зробити висновки. Розуміння та передбачення наслідків підготує базу до формування відповідальності за вчинки.

6.Стимулювати обговорення. Багато батьків виховують дитину авторитарно: роби, як я кажу, і не сперечайся! Часу обмаль, стомилися на роботі, безліч домашніх справ чекає. Але постійна економія часу на розмові з дитиною не піде їй на користь. У сучасному світі найбільших успіхів досягають ті люди, які вміють спілкуватися та знаходити спільні рішення, а зовсім не ті, хто мовчки виконує чужі накази. От з іншими нехай сперечається, а мене потрібно слухатися. Так міркує батько або мати. Ні!

Обговорення саме з батьками — це найважливіша умова формування навички, бо батьки для дитини є найбільшими авторитетами.

7.Не підказувати одразу ж готове рішення. Обговорюючи будь-що, не поспішайте запропонувати своє, готове рішення. Придумайте з дитиною декілька варіантів розвитку ситуації, нехай навіть фантастичних, та навчіть вибирати найкращий сценарій у конкретних умовах.

annashchesna

Recent Posts

Чи чекати на пенсію, якщо немає стажу: українців попередили – що буде з виплатами

Це важливо знати Українським громадянам, які з різних причин не набрали достатнього стажу для отримання…

8 хв. ago

Погода збожеволіла: українців попередили про сніг у травні – названі області та дати

Даремно ховали теплі речі З початком травня багато українців чекають теплих та сонячних днів, пікніків…

2 години ago

Пенсіонерам перерахують пенсії заднім числом: кому підвищать виплати і коли

Кому з пенсіонерів зроблять перерахунок пенсій В Україні, попри військовий стан та активні бойові дії,…

5 години ago

Пенсіонери ризикують втратити до 50% пенсії: кому це загрожує

Українські пенсіонери ризикують втратити від 20% до 50% виплат Українські пенсіонери ризикують втратити від 20%…

8 години ago

Серйозно штормитиме: Україну накриє ціла серія магнітних бур – дати

Варто приготуватися Україну накриє сильна магнітна буря, коли Україну накриє сильна магнітна буря, через яку…

9 години ago

Долар і євро летять вниз: обмінки приголомшили великоднім курсом валют

Подробиці Курс валют в Україні станом на 5 травня 2024 року Як ми вже неодноразово…

10 години ago