Хліб по 400 грн – куди іммігрувати найдорожче

Низька заробітна плата, як і раніше змушує велику кількість людей виїжджати на заробітки в інші країни. Куди найвигідніше переїжджати працювати? Переїзд в яку країну може стати великим ризиком? Де можна купити більше за очікувану зарплату.

Де можна заробити найбільше? Економічні мігранти з середнім доходом повинні без вагань вибирати Люксембург, Данію, Ірландію і Швецію. Саме там, за даними Євростату за 2014 рік (дані збираються і аналізуються кожні 4 роки), середній заробіток є найвищим, приблизно в 3,5-4 рази вище, ніж, наприклад, в Польщі.

Але реальність не така райдужна, як може здаватися. Багато хто не враховує дуже високі витрати на проживання. Зарплати в значній мірі поглинаються високими цінами на продукти і послуги. Це досить поширена пастка, яку необхідно враховувати при переїзді в іншу країну.

Співвідношення цін і доходів розраховують за допомогою паритету купівельної спроможності. Таким чином, середній мігрант заробляє «всього» в два рази менше, ніж середній ірландець. Важливо відзначити, що такий перерахунок є правдивим тільки тоді, коли ми говоримо про середню зарплату, що має мало спільного з тим, скільки заробляє економічний мігрант.

Тому, щоб дізнатися, що ви зможете дозволити собі за зарплату мігранта, варто подивитися на вартість життя в тій чи іншій країні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Скільки грошей мігранти відправляють додому? Онлайн сервіс TrаnsfеrGо вже тривалий час вивчає поведінку економічних мігрантів в різних країнах.

– Наш аналіз показує, що у випадку з фізичними особами, найвищі трансфери в Польщу здійснюються зі Сполучених Штатів, а також з Німеччини, Ісландії та Норвегії, – каже Магдалена Гольбьевска, керуючий менеджер TransferGo в Польщі. – Таким чином, можна припустити, що саме в цих країнах різниця між прожитковими витратами і доходами є найбільш сприятливою.

За словам Магдалени Гольбьевской, пересічний трудовий мігрант щорічно відправляє додому великі суми грошей.

– TrаnsfеrGо допомагає заощадити до 90% витрат на переказ грошей завдяки фіксованій оплаті і вигідному обмінному курсу, – зазначає Магдалена.

Не хлібом єдиним. Згідно з останнім рейтингом Worldwide Cost of Living, підготовленим підрозділом Intelligence Unit (The Economist), п’ять з десяти найдорожчих міст світу знаходяться в Азії.

Серед них Сеул, місто, де хлібина коштує близько 15 доларів. Корейська столиця не поступається Сінгапуру, Гонконгу, Токіо і Осаці. Вона також випереджає найдорожче європейське місто – Цюріх.

Столиця Швейцарії трохи відстає від Парижа, який є найдорожчим містом у Єврозоні і сьомим найдорожчим містом у світі. Для порівняння, Варшава займає 103-ю позицію. 10-е місце займає норвезьке Осло, де практично все дорожче, ніж в Польщі, в тому числі і норвезька нафта. Гельсінкі і Рейк`явік розділили 16-е місце. Позиції 21-25 займають Відень, Франкфурт, Лондон і Дублін. Менш дорогі – Мілан, Гамбург, Мюнхен, Рим, Дюссельдорф, Барселона і Брюссель.

Статистика проти реальності. Всі статистичні дані мають свої недоліки. Наприклад, дані Еurоstat і Thе Есоnomist заміряють загальні витрати на увесь кошик продуктів, які споживаються домогосподарками: від продуктів харчування, фінансових послуг, оренди до побутової електроніки.

Але швидше за все, коли ви приїдете на нове місце проживання або роботи, ви не будете думати про покупку нового телевізора, і навряд чи ви захочете оновити весь свій гардероб.

Порада. Якщо ви хочете більш точно оцінити вартість свого перебування за кордоном, використовуйте онлайн-сервіси, які збирають дані про ціни найпопулярніших продуктів в кожному місті. Біг Мак в Парижі 8 євро. Парацетамол в Единбурзі £ 4,5. Пиво в Осло 80 крон.

Ця інформація дасть вам уявлення про реальну вартість життя в країні, яку ви обираєте для можливого переїзду.

annashchesna

Recent Posts

Якщо ТЦК вліпив штраф: юристи розповіли, чи можна отримати відстрочку від мобілізації

Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…

31 хв. ago

Тепер до ЄС просто так не виїхати: українцям радикально змінили правила

Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…

2 години ago

Пенсіонерам доплатять за самотність: про які суми йдеться

Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…

3 години ago

Мобілізація зі свистом: Рада ухвалила закон – навіть ВЛК збирати не потрібно

Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…

4 години ago

“Експерти сказали про тотальне подорожчання долара, курс валют приголомшить”: масштабний обвал гривні наближається? (ВІДЕО)

Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…

6 години ago

“Цій групі пенсіонерів підготували сюрприз після 1 січня, надбавка буде в цих літніх українців”: хто одержить гроші?

У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…

6 години ago