facebook

Як розраховуватися за спожитий газ за новими правилами

989009466

В Україні з 1 травня 2016 року змінилась ціна газу — встановлено єдиний тариф на рівні 6,9 грн/куб. м.

Також з квітня 2016 року вводиться щомісячна абонплата за користування газовими мережами.

На сайті 104.ua розповіли, як розраховуватися за газ за новими правилами.

Як стало відомо Domik.ua, у грудні 2015 року набула чинності низка затверджених НКРЕКП нормативних актів, які реалізують вимоги та норми Закону України «Про ринок природного газу» (далі Закон).

Відтепер взаємини Споживача, Постачальника та Газорозподільної компанії регулюються новими Правилами постачання природного газу (далі — Правила), Кодексом газорозподільних систем (далі — Кодекс ГРМ), типовим договором постачання природного газу та типовим договором розподілу природного газу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Читайте також: Хороші новини: для кого газ подешевшає з 1 травня

Нарешті, в трикутнику Споживач-Постачальник-Газорозподільна компанія чітко розподілені обов’язки сторін щодо фіксації показань спожитого природного газу на лічильнику за минулий місяць, розрахунку обсягу спожитого газу та виставлення рахунку.

Серед головних змін:

  1. Споживачі зобов’язані щомісяця станом на 1 число фіксувати та передавати Газорозподільній компанії показання лічильника до 5 числа включно. Це стосується усіх без виключення побутових споживачів, у яких встановлений лічильник газу.
  2. Газорозподільна компанія має право й обов’язок щопівроку (не менше ніж один раз на шість місяців) перевірити достовірність та коректність показань, наданих Споживачами.
  3. Газорозподільна компанія у разі неотримання показань лічильника від Споживача з 1 до 5 числа, зобов’язана визначити обсяг споживання газу за минулий місяць розрахунковим методом, з використанням групи споживання, до якої віднесено Споживача та відповідного визначеного для кожної групи споживання середньостатистичного річного профілю споживання природного газу в розрізі місяців.
  4. Газорозподільна компанія через Оператора ГТС надає Постачальнику фактичні обсяги природного газу за минулий місяць в розрізі кожного Споживача.
  5. Постачальник на основі отриманих від Газорозподільної компанії фактичних обсягів спожитого природного газу виставляє Споживачу рахунок за спожитий у минулому місяці природний газ.

Хто і як визначає обсяг споживання газу

Цю функцію покладено на Газорозподільну компанію та Споживача. Порядок обліку газу для побутових споживачів (населення) визначений у главі 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ.

Розрахунковим періодом є календарний місяць (без змін). Тож і рахунок виставляється за повний розрахунковий період – за місяць.

publication_245876_imgdb0eb1b85449dcbe846a58aa139b59de_620x0

Як визначається обсяг споживання газу

Для Споживачів без лічильників – розрахунки обсягів споживання, як і раніше, проводяться за встановленими Кабміном нормами споживання.

Для Споживачів які розраховуються за лічильниками, – розрахунки проводяться згідно з пунктом 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ:

«…побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується (з Постачальником – Прим. ред. 104.ua) за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця станом на 1 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та до 5 числа (включно) надавати їх Оператору ГРМ (так відповідно до Закону тепер називається Газорозподільна компанія – Прим. ред. 104.ua) у спосіб, визначений договором розподілу природного газу…»

Такі саме терміни зазначені у договорі розподілу. Раніше, до реформи, терміни для передачі показань могли бути різними в залежності від регіону, – відповідно до договору із певною газопостачальною компанією. Відтепер на ринку газу встановлено єдині умови для усіх споживачів.

Джерело –  domik.ua

Шукайте деталі в групі Facebook

Вам також може бути цікаво...