Базова мета медичної реформи в особі Уляни Супрун – знищити вітчизняний ринок фармацевтики. Аж надто комусь «свербить» запустити в країну іноземні компанії, ліквідувати мережу державних і комунальних медустанов і перейти на платну медицину, – написав у своєму блозі депутат Віталій Журавський, передає Корупція.Інфо.
Назріла реформа? Безумовно!
З 2014 року фінансування медичної галузі зменшилося в три Рази. І це не межа. Лікарні та поліклініки не ремонтуються, апаратура не закуповується, препарати для лікування більшості захворювань відсутні. Медичні халати та рукавички лікарі купують за свій рахунок. Постільна білизна, пральні машинки закуповують в основному благодійні фонди і просто небайдужі люди. Автопарк «швидких» дихає на ладан.
Що в таких умовах залишається українським медикам?
Шукати додатковий заробіток або навіть роботу за межами країни. Плюс окремі грантоїди, очевидно, отримавши команду «фас», почали гавкати в сторону медиків, звинувачуючи в корупції. Сміють чи антикорупціонери, що сидять на іноземних грантах з щомісячними «окладами» в тисячі доларів, відкривати рот і називати хабарниками лікарів, чия місячна зарплата не перевищує 5 тисяч гривень? Це спланована програма витіснення професійних фахівців з державних і комунальних закладів охорони здоров’я.
Але повернемося до медреформи.
Нас ставлять до відома, що фельдшерсько-акушерські пункти, лікарні в селищах і невеликих районах повинні бути ліквідовані. Тобто, по суті, топчуть статтю Конституції, яка гарантує доступність медицини для всіх громадян. Але справа навіть не в Конституції. Перехід до приватної медицини поряд з відчутним збільшенням віддаленості лікарень від пацієнта в ситуації, коли більшість доріг в країні напівзруйновані, призведе лише до подальшої депопуляції. При цьому потрібно враховувати жебрацькі зарплати і пенсії, тотальне безробіття.
Вже дуже скоро може статися так, що в результаті цієї «реформи» кількість кладовищ збільшиться на сотні і сотні гектарів. Люди почнуть масово вимирати, особливо в селі. Це автоматично полегшить можновладцям шлях до ринку землі сільськогосподарського призначення. І тут справа не в конспірології.
Наприклад, деіндустріалізація вже відбулася. У реальному секторі економіки працює з великими натяжками трохи більше двох мільйонів чоловік. У країні – 12 мільйонів пенсіонерів, які отримують в основному мізерні пенсії. Мільйони безробітних, мільйони виїхали за межі країни в пошуках роботи. Звідси проблема з наповненням бюджету і Пенсійного фонду.
Але це нікого не цікавить. Набагато цікавіше створити в країні замість державних і комунальних медустанов приватні клініки. Чи варто говорити, що така «медицина» стане недоступною для простих українців? В таких умовах країна дуже швидко виявиться на першому місці в світі по смертності населення.
Хто ж стоїть біля керма настільки дивовижних перетворень? Чому на чолі МОЗ спочатку стояв грузин Квіташвілі, а зараз – громадянка Канади Супрун? Це теж не випадково. Історик Квіташвілі реалізував вищезгадану програму в Грузії, а санітарка Супрун продовжує цю саму програму в Україні.
У Супрун – подвійне громадянство. Це заборонено чинною Конституцією. Більш того, вона незаконно щомісяця отримує додаткову плату за доступ до державної таємниці. Невже не ясно, що незалежно від того, як буде проведена медична реформа, вона в будь-який момент зможе без проблем покинути Україну і повернутися на свою фактичну батьківщину?
Чи не їй, а нам жити в Україні. Тому ми повинні не допустити реалізації цієї медреформи усіма доступними конституційними способами.
Про що не говорить Супрун?
У всіх цивілізованих країнах, які піклуються про здоров’я своїх громадян, на медицину виділяється не менше 8% ВВП. У тій же Англії, на досвід якої постійно посилаються псевдореформатори, – 9%. У доларовому обчисленні це більше 210 млрд на рік. У нас медицина фінансується за залишковим принципом, фактично на 10-15% від потреби. У поточному році на медичну галузь виділено тільки 2,5% від ВВП. Невже хтось щиро сподівається, що ці цифри зміняться після «реформи»?
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…