“До двох тисяч гривень і…”: Які штрафи чекають на українців за “прописку”

З квітня 2016 року в нашій країні почала діяти нова схема реєстрації місця проживання. Тепер функції реєстрації виконує не Державна міграційна служба, як це було раніше, а місцева влада.Сама ж реєстрація місця проживання носить виключно повідомний характер, тобто, людина просто повідомляє державі про те, де він проживає, передає Корупція.інфо.

До прийняття нового закону на реєстрацію відводилося всього 10 днів, а на реєстрацію дітей – один місяць. Тепер же для дорослих цей термін продовжено до 30 днів, для дітей – до трьох місяців.

Правила реєстрації місця проживання фізичних осіб закріплені в статті 6 Закону України №1382-15 “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” в редакції від 16.04.2017.

У разі зміни місця проживання необхідно протягом 30 днів скасувати реєстрацію на старому місці проживання і відкрити на новому. Законодавці дозволяють одночасно “закрити” стару реєстрацію і відкрити нову. Для цього громадяни подають одну заяву і платять адміністративний збір за одну операцію.

Відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачена в статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За це порушення, а також за проживання без паспорта або з недійсним паспортом, слідує адміністративне попередження.

Якщо ці правопорушення скоєні повторно протягом року, то це тягне за собою штраф у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У той же час, законодавці визнали прострочення реєстрації новонароджених дітей без поважних причин проступком, за який треба карати штрафом в таких же розмірах, однак відразу, без попередження. Це правило зазначено в статті 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У законі №2246-19 “Про державний бюджет України на 2018 рік” законодавці визначили відповідні розміри щомісячного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМПО) на три бюджетні періоди, які складають:

1 січня – 1 липня ПМПО – 1762 грн;
1 липня – 1 грудня ПМПО – тисяча вісімсот сорок одна грн;
1 грудня 2018 посилання – 1 січня 2019 року ПМПО – 1921 грн.
На ці ж періоди штрафи на основі розміру ПМПО з урахуванням ставки 50% для адміністративного і кримінального стягнення, складуть такі суми:

1 січня – 1 липня: 50% ПМПО – 881 грн; штраф в діапазоні 881- грн;
1 липня – 1 грудня: 50% ПМПО – 920,5 грн; штраф в діапазоні 920,5-2761,5 грн;
1 грудня 2018 посилання – 1 січня 2019 року: 50% ПМПО – 960,5 грн; штраф в діапазоні 960,5-2881,5 грн.
Як повідомлялось раніше, після запровадження нового закону в Україні незабаром може практично зникнути звичний для нас інститут прописки. Замість нього буде введена онлайн-система декларативної реєстрації.

annashchesna

Recent Posts

Мороз, сніг та ожеледиця: Україну накриє жорстка погода – прогноз

У регіонах з можливою ожеледицею водіям та пішоходам слід дотримуватися особливої ​​обережності. Також варто враховувати…

2 години ago

Бусифікувати треба всіх: депутат зробила різку заяву про мобілізацію

В умовах війни важливо розуміти, що захист країни — це спільне завдання, яке потребує зусиль…

12 години ago

Навіть під час воєнного стану: кого з чоловіків випустять за кордон з 1 грудня – підстави та документи

Військовий стан значно обмежує можливості для виїзду чоловіків з України, проте певні категорії громадян можуть…

13 години ago

Що буде із курсом долара уже 1 грудня?

Традиційно, в кінці осені українці стикаються із незначними коливаннями курсів. Валютний ринок в Україні до…

14 години ago

Порушення, за які водії можуть сплачувати тільки 50% штрафу

Це залежить передусім від категорії штрафу Українські водії мають можливість отримати 50% знижки від розміру…

18 години ago

“Дощ і колосальний снігопад хлинуть на ці області прямо завтра, в Україну йде потужна негода”: буде мороз у -11 градусів

У неділю, 24 листопада, в Україні очікується мінлива хмарність та опади у вигляді мокрого снігу…

19 години ago