facebook

Яk святкувати Масляну-2018, щoб весь рік був вдалим

Масляний тиждень все ближче. Складається він з Вузької і Широкої Масляної і відзначається шумно, весело і ситно – інакше весь рік пройде погано.

Коли Масляна в 2018 році. У Вузьку Масляну (це перші 3 дні на тиждень) людям, за народними прикметами і звичаями, ще дозволялося займатися господарськими роботами. А ось з настанням Широкої Масляної працювати вже було не можна.

Цього року початок Масляної припадає на 12 лютого, а закінчення – на 18 лютого (так звана Прощена неділя). Потім настане Великий піст, який завершиться тільки 7 квітня.

Масляна: історія. Свято це прийшло до нас з язичницьких часів як веселі проводи зими: за старих часів народ в цей час наряджав опудала і спалював їх. Свято тоді припадало на день весняного сонцестояння. Але з приходом християнства дату прив’язали до початку Великого посту.

Наші предки вважали, що Масляна – це час, коли пробуджується природа, і Сонце-дитя Коляда стає юнаком Ярилом. А млинці, які прийнято їсти в цей час, як раз і символізують собою жовте і гаряче Сонце – щоб разом з млинцем отримати частину його тепла і сили.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Однією з головних традицій є традиція з’їдати перший млинець в пам’ять про пoкiйних. Для дітей прийнято свистіти у свистки в формі птахів, тим самим закликаючи крилатих швидше прилетіти назад.

Також в колишні часи в останній день Масляної тесть запрошував свого зятя “доїсти барана”, тобто насолодитися м’ясним перед початком Великого Посту, коли його вже не можна вживати.

Прикмети на Масляну:

Якщо напередодні Масляної йшов дощ, то осінь обіцяє бути повна грибів, а якщо мороз – літо буде не жарким і урожай буде хорошим.

Чим більше млинців в домі спечуть на Масляну, тим багатшим він стане, а якщо мало млинців господиня спече, то і врожаю не буде. А якщо на Масляну йде сніг – буде врожай гречки.

Якщо млинці виходять гарні і пишні – то і рік буде щасливий і багатий на врожай, а якщо прилипають – до неприємностей.

Хто на Масляну на частування скупиться, той за рік розориться.

На Масляну завжди в старовину споруджували гойдалки. Розгойдувалися на гойдалках, і хто найвище злітав, у тій сім’ї і урожай буде більше ніж у інших.

У це свято також каталися на санях – хто далі всіх з’їде з гірки, у того і льон виросте найдовший.

Якщо на Масляну викинути старі речі, то з’являться обновки.

На Масляну старе пробачити – в життя нове пустити.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...