Мораторій на перевірки в Україні діяв 4 роки. Його запровадили, щоб зменшити тиск на бізнес. Адже чиновники часто приходили не перевіряти, а вимагати хабарі. Тепер інспекції планують відновити, заборону уже частково скасували.
На засіданні Кабміну невдовзі після пожежі у російському Кемерові прем’єр-міністр України Володимир Гройсман попередив підприємців, мовляв, не будете дотримуватися правил пожежної безпеки – чекайте покарання. Бо не так давно в Україні теж сталася трагедія. Під час пожежі у дитячому таборі “Вікторія” минулої осені загинуло три дівчинки. Там, як і в Кемерово, відключили сигналізацію.
“Деякі власники таких закладів в гонитві за збагаченням кожен сантиметр намагаються використовувати. Я зараз всіх попереджаю: зробіть самоперевірки своїх закладів, і зробіть все для того, аби був відповідний рівень безпеки. І сьогодні ми даємо від уряду доручення Міністерству внутрішніх справ, Державній службі з надзвичайних ситуацій спільно з іншими органами влади розпочати масштабну перевірку торгових центрів, кінотеатрів”, – сказав прем’єр.
Минулого року у корпоративних будівлях сталося на 18% більше пожеж, ніж у 2016-ому. А все тому, кажуть надзвичайники, що вже чотири роки діє мораторій на перевірки.
Торговельно-розважальні комплекси, які можна віднести до високого ступеню ризику, перевіряються відповідно до затвердженого план-графіку, який висвітлено на офіційному сайті,
– зазначив заступник начальника управління пожежної безпеки ДСНС Олександр Чекригін.
Відсутність перевірок, як не дивно, непокоїть і представників бізнесу. Кажуть, саме через мораторій в Україні два роки панувала епідемія африканської чуми свиней. Хоч зафіксували тільки близько 100 випадків хвороби, підприємці були змушені знищити більшу частину поголів’я. Від українського м’яса відмовилися країни-сусіди. Лише за один рік це завдало шкоди країні на 5 мільярдів доларів.
У Кабміні виправдовуються: скасовували перевірки, щоб бізнесу працювалося легше. До мораторію 99% інспекцій закінчувалися штрафами. Покарати могли за будь-яку дрібницю, натякаючи підприємцям, що дешевше відкупитися хабарем. Не дивно, що й ревізій у ті роки було дуже багато, наприклад, лише у 2014 році їх нарахували 335 тисяч.
Це був надзвичайний тиск на бізнес. У 2015 році діяв тотальний мораторій. Тоді тільки за рішенням Кабміну проводились перевірки. У результаті, було тільки 36 тисяч перевірок. Звертаю увагу, нічого не сталося. Тобто ніякого руйнування країни,
– прокоментувала голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.
За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, мораторій на перевірки – не панацея, а, швидше, знеболювальне.
Але жоден пацієнт не може жити тільки на знеболювальному. Тобто можна не перевіряти рік-два, але якщо не перевіряти 5 років, то це точно призведе до якоїсь катастрофи,
– впевнений Нефьодов.
Після пожежі у “Вікторії” Кабмін частково дозволив інспектувати підприємства із високим рівнем ризику для життя та здоров’я людей. Але старій гвардії чиновників-хабарників давати знову зелене світло не будуть. Коли інспектор прийде на підприємство, скільки днів і що саме перевірятиме відтепер визначатиме Автоматизована система державного нагляду. Її зараз тестують. Проте найважчим виявилося пояснити іспекторам, що їхня мета не карати, а допомогти.
Поки що контролюючі органи завантажують у систему свою інформацію. Якщо надзвичайники це вже зробили, то податківці не квапляться. Можливо тому, що хочуть ще попрацювати по-старому. Адже саме на фіскалів надходить найбільше скарг у офіс бізнес-омбудсмена – це понад 60% звернень підприємців.
Щоб підприємці не страждали від свавілля чиновників, в уряді обіцяють поквапитися і завершити реформу до кінця року.
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…