facebook

Хлопцям треба протриматися до ранку: життя українця, який підкорив Еверест, у нeбезпеці

У львів’янина Романа Городечного та його компаньйона, що вчора підкорили Еверест, сьогодні при спуску різко погіршився стан. Про це пише голова правління ГО ” Варта 700″ Наталія Шелестак у Фейсбук, передає “Експрес”.

“Остання інфа: Роман з Тарасом вдвох. Супроводжуючим стало погано і вони десь залишилися. Вони на двох мають один спальник і палатку. Будуть пробувати спати. Непал підтвердив готовність вильоту гелікоптера, але коли буде світло. Хлопці тримаються бодро. Дякують за підтримку. Вони її відчувають! Прошу всіх помолитися за спасіння Романа і Тараса! Хлопці на Евересті! При спуску вниз на висоті 6400 різко погіршився стан! Страхова компанія”ERV” відмовляється оплатити вертоліт! Хлопці навіть без спальних мішків! Вірю, що все минеться. Молимося!

«Хлопці відбилися від табору. Один із їхніх супроводжуючих, наскільки я зрозуміла, помep. У них є кисень, одна палатка та один спальний мішок на двох. Гелікоптер ми викликали, проте він може піднятися у повітря тільки після сходу Сонця, зараз там ніч. Хлопцям треба протриматися до ранку», – сказала Наталія Шелестак.

Вона додала, що львів’янин Роман Городечний разом із Тарасом Позднієм за невідомих обставин опинилися поза своєю групою. Пояснити причини цього вони не змогли через поганий зв’язок. Гелікоптер на допомогу українцям буде висланий непальськими службами порятунку. При цьому страхова компанія «ERV» відмовилася оплатити гелікоптер, служби порятунку Непалу за допомогу грошей не вимагали.

Українські альпіністи вирушили у Непал 9 квітня. Сходження на Еверест почалося 9 травня та тривало 5 днів. Учасники експедиції збиралися підняти на вершину прапор компанії, яка готова була допомогти в лікуванні Соломії Шарко, хворої на paк. Тепер українські альпіністи планують здійснити безкисневе сходження на гору Лхоцзе (8516), перейшовши на цю вершину з Евересту. Раніше ніхто з українських альпіністів не здійснював такого переходу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

 

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...