Хлопчику стало погано у таборі «Козацька Фортеця», що на Черкащині, проте відвезти його з таборування в лікарню так просто не вдалося. Про умови перебування в таборі та якість медичного огляду скаржиться киянка, журналістка Ніна Курята, передає Прочерк.
Нижче подаємо її опис ситуації з «Фейсбуку»:
«…як мій Іван побував у таборі “Козацька фортеця”. Якщо коротко – його я забрала достроково з гострим спастичним ентероколітом.
Десь на 4-й день перебування в таборі (в минулу неділю) він мені подзвонив з медпункту (бо взагалі можна дзвонити тільки батькам о 14-15 і 20-21 годинах, і тільки до курінних, а вони вже позвуть дитину) і сказав, що йому там погано, болить живіт і чи не можу я його забрати. Я почала вмовляти, що ти ж мужик, ну що значить болить живіт, нічого ж більше немає тощо.
Наступного дня, в понеділок, він мені подзвонив в сльозах, що живіт болить, йому дають но-шпу. Я поговорила ввечері з медсестрою, вона каже “Ми йому вкололи Спазмалгон, спостерігаємо 20 хвилин”. Я кажу: ви давайте не спостерігайте, а їдьте в Смілу в лікарню, поки не стемніло (було 20.30), раптом це апендицит. Медсестра погодилась.
Передзвонюю за півгодини – бере трубку “лікар” (цензурних слів до цієї людини в мене немає). Я питаю: ну що, повезли Івана в лікарню?
– А зачем его возить?
– А вдруг у него аппендицит?
– Ну, вы понимаете, это же если его везти – это я должна с ним ехать? ИХ МНОГО, А Я ОДНА.
– Ну да, вообще-то это – ваша обязанность.
– А чем я должна его везти? Вы думаете, это так просто покататься? Это же надо какую-то машину… Или скорую вызывать…
– А у вас разве не предусмотрен сценарий на такие случаи?
– (щось там белькоче про “их много, я одна”)
– Так что, мне попросить знакомых в Смиле организовать машину?
– О, ВОТ БЕРИТЕ ЕГО САМИ И ВЕЗИТЕ (!)
Я кажу: взагалі-то на час табору відповідальність за життя і здоров’я дитини лежить на таборі, я в Києві, ви – там, ви – лікар, що це ви мені таке говорите? Тим часом чую, Іван каже: тьотя Аня (медсестра) вже пішла домовлятися за машину. Лікарка:
– О, ну вот пусть тетя Аня и везет.
Звозили до Сміли, оглянули, призначили Еспумізан. Його чомусь не купили.
Наступного дня у Івана був День народження. Віе уже три дні не міг нормально займатися фізнавантаженнями, ходив тільки в столову і медпункт. Знаючи, що в дитини проблеми з животом, йому подарували 5 пачок СУХАРИКІВ ЗІ СМАКОМ ХОЛОДЦЮ ТА ХРОНУ!!!!!!!
А ще лікарка (яку діти називали каргою, бо дуже зла) вишвирнула його за шкірки з медпункту, коли він хотів побути (чи переночувати) в цьому медпункті (фактично, це палатка). Вона його хотіла відправити в ізолятор, а він каже “я не піду, бо там можу ще й заразитися” – і вона його тупо фізично виштовхала.
Через три дні цих слів по телефону я вирішила, що дитину треба забирати. Дзвоню медсестрі – вона каже “о, і купіть заодно мікроклізму в аптеці, бо ЛІКАРКА ЗАБУЛА ЗАМОВИТИ”.
Я приїхала, одночасно хтось ще привіз ту мікроклізму (дитина не ходила в туалет чотири дні, отримувала но-шпу і лактулозу, від якої розпирає кишечник, але йому це не помагало). Лікарка – ні слова, ні півслова.
Адміністратор табору:
– Ви нас вибачайте за таку лікарку, це вона в нас на заміні, ми її покараємо обов’язково, але зараз замінити не можемо. Якщо у вас до неї є питання – ідіть і говоріть з нею самі.
– А про що мені з нею говорити? Що не можна говорити з батьками в стилі “берите и везите его сами”???
– Ну, до табору у вас претензії є? Бо лікарка – це ж не табір.
– Та ні, наче нема.
Іван тим часом робить зізнання: в той день, коли почав боліти живіт, він спочатку з’їв купу цукерок (це він уміє), а тоді діти десь разом наїлися зелених яблук. Я розумію, що мозок треба включати, але якщо діти це робили масово – де в цей час були дорослі? Когось “пронесло”, а когось і в лікарню покатали.
Дитина сходила в туалет, збираємо речі. Адміністратор несе мені листок і дискує заяву. Доходимо до “забираю достроково дитину у зв’язку з…”, я пишу “зі станом здоров’я!. А він каже: так уже ж все нормально! Я кажу, чекайте, ми ще до Києва не доїхали, я не знаю, що мене там жде. А він мені:
– ЯКЩО У ВАС ПРЕТЕНЗІЇ ТІДЬКИ ДО ЛІКАРЯ, ТО ЦЕ – ОКРЕМО ВІД ТАБОРУ. А В КІНЦІ ЗАЯВИ НАПИШІТЬ “ПРЕТЕНЗІЙ ДО ТАБОРУ НЕ МАЮ”.
І я пишу. Десь на задньому плані мозку проноситься думка, що це неправильно, що цю лікарку призначала не особисто Уляна Супрун, а таки табір. Але в машині сидить Іван з хворим животом, мені хочеться пошвидше звідти виїхати, і я пишу “претензій не маю”. По ходу, це – єдине, що адміністратору треба.
По приїзді додому ми не спали дві ночі. Іван прокидався по два рази, в нього дуже болів і пік живіт, но-шпа не помагала. На другу ніч викликали швидку, йому робили укол. 28 червня – вихідний, але довелося в приватній клініці робити УЗД і йти до лікаря, а наступного дня – в приватній лабораторії здавати аналізи. Діагноз – гострий спастичний ентероколіт, кров показала ознаки зневоднення. (Потім мені сказали, що води там було не вдосталь, а компоти і відвари давали пити лише тим, зто брав з собою кружки, а про це не говорили, і новачки не взяли).
Табір обійшовся мені в 5500 грн, дорога – ще в 500. Забирала я його назад за комерційними розцінками, майже як за таксі. Обстеження, аналізи і ліки обійшлися мені в 3500 грн. Дитина ж отримала тиждень болів у животі, періодично – гострих, кілька безсонних ночей, лікарку, яка його виштовхала з медпункту, сувору дієту і купу ліків.
Зараз читаю кілька відгуків батьків з цієї ж зміни про бездушність лікарки і про те, що діти рвали і поносили по кілька днів, і розумію, що моєму ще пощастило, що він не заразився чи не отруївся. Адже в лікарню під крапельницю дітей не возили. Я чула з “лазаретного” намету страшний кашель. Іван казав, що в їхньому наметі хлопчик з бронхітом продовжував ночувати, бо в “лазарет” лікарка брала тільки з температурою.
Я навіть не знаю, що я можу зробити, окрім цього посту. Так, у мене є заключення лікарів. Але що це мені дасть? Судитися з табором за якісь гроші? Це смішно. Ну і, як ви вже знаєте, “претензій до табору не маю», – пише киянка.
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…