facebook

Українці будуть контролювати якість товарів на полицях магазинів

Мінекономрозвитку анонсував створення мобільного додатку «Я – інспектор».

Міністерство економічного розвитку презентував ідею створення мобільного додатку, який дозволить українцям скаржитись на якість товарів за допомогою смартфону. Претензія, оформлена в додатку, буде автоматично вирушати відповідним контролюючим органам. Про це чиновники повідомили на офіційному сайті відомства, інформує Ukr.Media.

Вони відзначили, що днями команда, що працює над реалізацією ідеї «Я – Inspector», вийшла в півфінал лабораторії проектів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС EU Association Lab. Якщо проект пройде цей етап відбору до фіналу його доопрацюють. А команда розробників отримає фінансування, техпідтримку і зможе показати прототип самого додатку.

«Це працюватиме так: якщо споживач виявить небезпечний товар (наприклад, праска, яка вибухнула), він може зайти в програму, вибрати категорію продукції та своє місцезнаходження, завантажити фотографію товару і відправити повідомлення. Скарга щодо небезпечної продукції надійде у відповідний орган, який зможе ініціювати перевірку і застосувати санкції до компанії, що виробляє або розповсюджує такий товар. Таким чином кожен може спробувати себе в ролі інспектора і сприяти вилученню небезпечної продукції з ринку», – йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку.

Між тим, жодних деталей майбутньої розробки чиновники не вказали. Натомість акцентували увагу на тому, що новий інструмент ринкового нагляду допоможе рітейлерам ще на етапі укладання угоди з постачальниками відмовитися від продажу небезпечних промтоварів.

Слід зазначити, що анонсований додаток ніяк не допоможе захистити українців від неякісних продуктів харчування. Поскаржитися на прострочену їжу прямо в смартфоні вони не зможуть – цю складову творці програмного забезпечення залишили за дужками.

Шукайте деталі в групі Facebook

Вам також може бути цікаво...