Кабінет міністрів України 19 вересня схвалив концепцію підготовки фахівців з дуальної форми отримання освіти до 2023 року
“Сьогодні ми бачимо, що 4 з 10 фірм в ключових галузях української економіки, говорять про те, що існує значний розрив між вміннями, якими володіють працівники, і тими, які потрібні фірмам”, – заявила на засіданні міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Вона зазначила, що необхідно розвивати партнерські відносини з бізнесом при підготовці фахівців.
Імовірно, стосунки між студентами, вузами та бізнесом будуть регулюватися на підставі договору, у якому будуть прописані обов’язки сторін.
Метою реалізації концепції є визначення положень державної політики щодо підвищення якості професійної підготовки. Суть концепції полягає в тому, що роботодавець буде брати безпосередню участь в навчанні студентів. Зокрема, реалізація концепції буде проходити в три етапи.
Першим етапом буде розробка нормативно-правової бази з 2018 по 2019 рік. З 2019 по 2020 планується розробка типових моделей дуальної форми навчання. Третій етап передбачає створення кластерів дуального освіти з 2020 по 2023 рік.
Водночас, прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступив за більш швидке впровадження даної програми. Він доручив протягом місяця внести пропозиції, аби можна було запустити пілотні проекти по дуальній освіти у всеукраїнському масштабі.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…