Жителі Довбиша Житомирської області бояться виходити на вулиці після того, як у психоневрологічному інтернаті пом’якшили режим.
Медсестри скаржаться, що хворі перестали приймати ліки, натомість вживають алкоголь. Один із мешканців інтернату вже встиг заблукати, а інші влаштували дебош, ідеться в сюжеті ТСН.
Мова йде про 3 десятки пацієнтів, яких лікарі вважають агресивними. 12 із них потрапили сюди після скоєння важких злочинів – убивств чи зґвалтувань. Натомість із вікон корпусу №9, де вони перебували, зняли ґрати. А хворих почали випускати не тільки на подвір’я лікарні, а й у село.
Лікарі визнають, що їхні підопічні потребують посиленого нагляду.
“Вони завжди є небезпечні. Передбачити, що буде до вечора, ні один психіатр не може”, – каже завідувач медичним відділенням Михайло Звєзда.
Медсестри переконують, що свобода цим пацієнтам не на користь. Тепер проконтролювати, чи прийняли пацієнти ліки, без яких стають агресивними, жінки не можуть.
“Один був в умат п’яний, як я зробила зауваження, то він сказав: “Ти хто тут така? Ти ще з роботи підеш”, – розповіла одна з медпрацівниць.
Зміни режиму почалися після перевірки прокуратури: інспектори вирішили, що утримувати пацієнтів у приміщенні з ґратами – порушення їхніх прав.
“Це заклад відкритого типу, тому дані особи мають право вільного пересування даним інтернатом”, – пояснив заступник керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Григорій Гресько.
Пацієнти новим порядкам радіють і кажуть, що раніше їх випускали лише у двір, а тепер можуть ходити, де заманеться. Та й харчування стало ліпшим.
Директор інтернату каже, що зарадити не може.
“Він розійшовся, у нього агресія. Як його пролікувати? Він до медсестер чіпляється та б’є. Які дії? Раніше ми обмежували, а тепер не можна”, – каже Віктор Карпінський.
У прокуратурі переконані, що тримати за ґратами пацієнтів у цьому інтернаті не можна. А якщо хтось із них раптом зірветься, – його за рішенням медкомісії переведуть до закладу закритого типу.
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…