Вирішується доля автокефалії Української православної церкви: у Стамбулі розпочався синод Вселенського патріархату
9 жовтня у Стамбулі розпочався триденний синод Вселенського патріархату. Засідання відбуватиметься в закритому режимі, його порядку денного офіційно не оголошували.
За даними джерел “ВВС News Україна”, на ньому, найімовірніше, будуть розглядати питання про надання автокефалії Українській православній церкві.
У прес-службі Константинопольського патріархату не змогли підтвердити або спростувати цю інформацію.
19 квітня Верховна Рада України проголосувала за постанову про звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію православній церкві в Україні. 22 квітня президент Петро Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд цього питання.
2 вересня Архієрейський собор ухвалив рішення, що Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без погоджень з іншими церквами.
7 вересня в межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Даниїла Памфілійського зі США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.
Дії константинопольського патріарха Варфоломія щодо призначення представників в Україні у Російській православній церкві (РПЦ) розцінили як “грубе вторгнення” на свою канонічну територію і пообіцяли, що вони “не залишаться без відповіді”.
14 вересня на позачерговому засіданні Синод РПЦ ухвалив рішення припинити свою участь у структурах, пов’язаних із Константинопольським патріархатом. Синод також вирішив припинити спільне служіння представників РПЦ з ієрархами Константинопольського патріархату і заборонити під час богослужінь згадку вселенського патріарха Варфоломія.
17 вересня архієпископ Даниїл Памфілійський заявив, що питання про надання автокефалії православній церкві в Україні вирішено. Цього самого дня Порошенко сказав про “фінішну пряму” для надання автокефалії.
Шукайте деталі в групі Facebook