Влада розробила перші 8 кроків по боротьбі з ухиленням від податків
Те, що в Україні виплачуються заробітні плати в основному за допомогою “тіньових” методів, давно стало нормою. Зарплати в конвертах, неофіційне оформлення та надання в документах неправдивої інформації про розмір виплат – все це робиться роботодавцями для того, щоб уникнути податків.
Однак, якщо вникнути в ситуацію, то такі заходи роботодавців швидше вимушені, ніж через жадібність. Адже за чесність роботодавцям доведеться віддавати в бюджет країни більше половини ставки на людину. Так, наприклад, якщо у працівника зарплата близько 10 тисяч, то роботодавець за нього повинен додатково віддати в бюджет понад 5 тисяч гривень. Такі податки сильно б’ють по платоспроможності роботодавців.
Сьогодні з офіційної зарплати українця вилучається 3 податки: 18% ПДФО, 22% ЄСВ і 1,5% військовий збір. В цілому податкове навантаження становить 41,5%. Варто зазначити, що для платників ПДВ відрахувань стає ще більше. Виходить, що бюджет країни забирає собі з кожної зарплати 58,2% від суми.
Якщо зберігати “чесність” і користуватися виключно “білими” виплатами – це може просто розорити багатьох підприємців, через що вони будуть змушені закритися. Така ситуація призведе до втрати робочих місць багатьма жителями України.
На даний момент існує кілька схем ухилення від податків: наприклад, в документах роботодавці вказують мінімальну зарплату своїх працівників. Всю решту суми, обіцяну працівнику, підприємство виплачує на руки. Також відомі схеми, коли підприємство виплачує зарплати через інші компанії, які не пов’язані з ним.
Щоб припинити всі ці схеми влада розробила перші 8 кроків по боротьбі з ухиленням від податків. Всі операції і виплати будуть контролюватися банками і податківцями. Незабаром при спробі підприємством перерахувати гроші на сумнівну компанію, операція просто буде блокуватися.
“Жити доведеться, чесно декларуючи свої доходи, що багато хто не витримають, тому що у нас бізнес працює за принципом звести податки до нуля. Якщо збільшити податки і платити білу зарплату, то багато хто буде змушений закритися. Впровадження плану BEPS полягає в тому, що крок за кроком прикрутить всіх, хто йде від податків”, – говорить гендиректор компанії “Е.С.Консалтінг” Олександра Томашевська.
Звичайно ж, зміни відбудуться не відразу. Ці перші кроки є частиною послідовної стратегії по боротьбі з ухиленням від податків BEPS.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…