Зовсім скоро українці почнуть отримувати субсидії грошима. Найближчим часом Міністерство соцполітики винесе проект постанови про надання пільг і субсидій на розгляд Кабміну.
“Вже з січня 2019 року вся сума допомоги від уряду для нових одержувачів субсидії буде надходити безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок буде мати спеціальний режим використання. Тобто кошти в першу чергу будуть спрямовані на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду”, – йдеться в повідомленні.
У міністерстві запевняють, що сума, яку отримає людина, залежить від самих субсидіантів. Найбільше зможуть економити сім’ї з утепленими будівлями, лічильниками та енергозберігаючими котлами.
“Якщо сім’я економила, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використовувати на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від сім’ї”, – додають в уряді.
Монетизація пільг і субсидій відбуватиметься в три етапи
Наголошується: “Уряд планує максимально автоматизувати цей процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг, і українцям не довелося бігти в банк відкривати рахунки чи доносити додаткові документи”.
З 1 січня 2019 року “живі кошти” на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Усі ті, хто подаватиме документи на субсидію в січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі – користується допомогою в літній період. Це близько 3 млн домогосподарств.
З 1 жовтня 2019 року почне працювати повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.
При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги і надалі залежатиме тільки від двох факторів – від розміру витрат на комуналку і від доходів громадян. Змінюється тільки алгоритм її виплати.
“Тому монетизація відбудеться незалежно від того, є у домогосподарства лічильник на опалення чи ні. Але варто пам’ятати: розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання, який вимірюється лічильником (індивідуальним або хоча б загальнобудинковим)”, – заявили в уряді.
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…