Categories: Кримінал

Побиття в одеському притулку «Світанок»: під час слідства діти продовжували жити з насильниками

На час проведення слідства у справі про побиття вихованців працівниками одеського обласного притулку «Світанок» діти продовжували жити з насильниками. Будучи заляканими діти не могли давати правдиві свідчення про побиття. Про це заявила на своїй сторінці в Facebook одеська патрульна Зоя Мельник.

Про можливе насильство в притулку стало відомо в серпні поточного року, коли Зоя Мельник опублікувала відео, на якому 5-річна вихованка притулку розповідає про те, що дітей в установі систематично б’ють. Це відео потрапило в руки поліції, відомості по даному факту внесені в ЕРДР по ч. 1 ст. 126 КК України (побої і мордування) і призначений ряд перевірок.

У звіті поліції про хід справи зазначається, що допитані вихованці притулку «Світанок», підтвердили, що ніяких дій протиправного характеру з боку персоналу притулку до вихованців не було, нікого з дітей не були і ні над ким не знущалися. А заявившу про насильство дівчинку назвали «схильну до фантазування», а її вчинок – спробою привернути до себе увагу.

За словами Зої Мельник, причиною цього стало те, що на час проведення слідства дітей, які не ізолювали від співробітників притулку, від яких вони терпіти насильство.

«Слідчий нічого не зробив, щоб захистити дитину, щодо якої потенційно могло відбуватися насильство. Чи не погодив з прокурором переклад потерпілої дитини в інше соціальне установу, не усунув від роботи вихователя і, відповідно, ніяких судових рішень з цього приводу немає. Весь цей час дитина перебувала в закладі, разом з тими, про кого він говорив на відео. Чи потрібно говорити про те, що ця дитина і інші могли піддаватися впливу і страхам перед цими людьми? Для мене не дивно, що діти «пішли у відмову». Про це більше можуть розповісти дитячі психологи», – зазначила Зоя.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Крім того, заведену кримінальну справу неправильної кваліфікації.

«Вдумайтеся! Слідчий побачив у всій цій історії 166 статтю Кримінального Кодексу (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена ​​опіка чи піклування). Наче ніхто з посадових осіб не знав, що за законом за вихователем не закріплена ні опіка, ні піклування. З якою метою з самого початку не правильно кваліфікували справу залишається тільки здогадуватися. Досконале вихователем варто було б вносити в ЕРДР по 137 статті КК – неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей», – додала патрульна.

Також, на думку патрульної, до слів дівчинки, яка пожалілася на побиття спочатку поставилися упереджено і звинуватили її в брехні.

annashchesna

Recent Posts

В Україні до єдиного реєстру військовозобов’язаних вноситимуть дані не лише чоловіків, а й жінок – адвокат

До Єдиного реєстру військовозобов'язаних вноситимуть дані не лише чоловіків, а й жінок від 17 до…

17 хв. ago

Обдеруть до нитки пів країни: нардепи погодили покарання та штрафи за порушення закону про мобілізацію

Правоохоронний комітет Верховної Ради розглянув пропозиції щодо внесення поправок до законопроекту, спрямованого на посилення покарань…

3 години ago

Альтернатива ТЦК та мобілізації: до Ради внесли новий законопроект

В Україні можуть узаконити приватні оборонні компанії Народні депутати України мають намір зробити легальними приватні…

5 години ago

Вліплять штраф: якщо не зробити це перед виїздом машиною

Що необхідно перевірити водіям перед виїздом, щоб не нарватися на штраф Всі водії перед тим…

8 години ago

Черги біля ТЦК збільшилися: що приховують ті, хто штурмує військкомати – а ви далі сидіть вдома

У військкоматів стоять черги військовозобов'язаних чоловіків, проте не все так просто Спікер Полтавського обласного ТЦК…

10 години ago

Прижарить майже до плюс 30: синоптик Діденко попередила про рекорди цьогорічної весни

За повідомленням синоптика Наталки Діденко в Україні завтра, 2 травня, вночі ще комфортно, а вдень…

11 години ago