Американець на ім’я Джеймс, який робить відеоблог про мікроорганізми опублікував цікаве відео, на якому знято смерть одноклітинного організму. Вже в кінці грудня цей ролик, знятий через мікроскоп, став вірусним на Reddit.
І в зв’язку з популярністю поста про смерть клітини, в соцмережах згадали про Instagram-аккаунт Хантера Хайнса (Hunter Hines), який займається мікробною екологією і записує подібні ролики вже майже два роки.
Доктор наук з Борнмутського університету (Великобританія) спеціалізується на інфузоріях, яким і присвячена більша частина публікацій.
Зазначимо, інфузорія-туфелька мешкає в дрібних стоячих водоймах. Це одноклітинна тварина довжиною 0,5 мм має веретеновидную форму тіла, що віддалено нагадує туфлю. Інфузорії весь час знаходяться в русі, плаваючи тупим кінцем вперед. Швидкість пересування цієї тварини досягає 2,5 мм в секунду.
Також в інстаграмі Хайнса є бактерії, рачки, тихоходки та інші мікроорганізми.
Хайнс проводить свої дослідження в тропічних водних екосистемах, таких, наприклад, як ставки Флориди. Згідно сайту інституту океанології Флориди, де Хайнс отримав ступінь бакалавра, вчений відкрив кілька нових видів у США та Африці.
Знайомтеся, це тихоходки — одні з найбільш витривалих істот на нашій планеті. Вони виживають до десяти років без води, здатні вижити при -271°C в рідкому гелії і при +100°C в окропі, витримують в 1000 разів більшу дозу радіації, ніж людина, і навіть вже побували у відкритому космосі!
Цей відеозапис зроблений в реальному часі, але за допомогою лінз мікроскопа, що дають 100-кратне збільшення. Герої ролика – амеба, інфузорія, діатомові водорості і ціанобактерії – були зібрані в прісному водоймищі Флориди.
Там же була знайдена коловертка (лат. Rotifera): тварина, названа через наявність колообертального апарату — війкового утворення на передньому кінці тіла, яке використовується для живлення і руху.
На відео показаний процес харчування коловертки: вона фільтрує воду, витягаючи з неї мертві бактерії і найпростіші. Переглянути всі захоплюючі відеозаписи, зроблені молодим біологом, можна на його сторінці у мережі Instagram.
Нагадаємо, бактерії, які живуть на нашій шкірі, стають все стійкіше до сучасних антибіотиків. Дослідники з Університету Бата виявили смертоносний різновид мікроорганізмів, які можуть призвести до серйозної інфекції.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…