Новий рік – одне з найяскравіших свят року і в кожній країні є свої незвичайні традиції
Так, наприклад, у Південно-Африканській республіці відзначають новорічне свято не менш екстравагантно, ніж італійці – з відкритих вікон викидають холодильники. Через це місцевій поліції навіть доводиться перекривати цілі квартали. Напередодні Нового року правоохоронці закликають жителів ПАР не робити цього, але поки безрезультатно.
А в наших сусідів – у Польщі – Новий рік іменується Днем Святого Сильвестра. Святий Сильвестр – це римський єпископ, який помер у 335 році. Згідно з легендою, Сильвестр зловив жахливого монстра Левіафана, який погрожував знищити все живе. Польща славиться своїми традиціями і звичаями на Новий рік. На новорічному і різдвяному святковому столі в поляків неодмінно повинні бути 12 страв (за кількістю апостолів і місяців). З них жодного м’ясного. А найголовнішим блюдом на новорічному столі є короп. Голову коропа з’їдає господар будинку, цим йому виявляється пошана і повага.
У Польщі на Новий рік традиція – лусочки коропа необхідно помістити в гаманець голови сім’ї. Поляки вірять, що після Нового року вони перетворяться на монети. На Новий рік у Польщі також заведено пекти фафернуху – печиво з медом і горіхами, а ще спеціальні хлібці у вигляді фігурок тварин і птахів.
А у Венеції Новий рік починається з поцілунку. Площа Святого Марка 31 грудня стає найромантичнішим місцем у Венеції – з 2008 року відбувається Марафон поцілунків.
Традиція зустрічати настання Нового року біля могили померлих родичів у Чилі з’явилася в 1995 році. О 11 вечора ворота кладовища святково відкриває мер Тальки (місто в Чилі), потім відбувається поминальна церковна служба і люди вирушають до могил своїх родичів зі свічками та квітами.
У Румунії можуть поговорити в Новий рік із тваринами – там продовжують вірити в чудеса і святкове диво. У середні століття з’явилося повір’я про те, що напередодні Нового року тварини можуть розмовляти людською мовою. Вважається, якщо тварина заговорила, це означало, що майбутній рік принесе важкі випробування в сім’ю.
Популярний звичай – обмін різдвяними листівками на новорічні свята є в Англії. Ще одна традиція під назвою “Пустити новий рік”: рівно опівночі господарі будинку відкривають задні двері для випуску старого року і передню для того, щоб впустити довгоочікуваний новий рік.
В Ірландії на вікна ставлять невеликі свічки, щоб Марія і Йосип знайшли для себе тимчасовий притулок. Для кожного члена ірландської сім’ї випікається спеціальне частування, яке називається seed cake. Ще є чудова традиція робити три різних пудинги: один – на Новий рік, другий – на Різдво, третій – на Водохреще.
У багатьох областях Франції зимові свята починаються із дня Святого Ніколаса (6 грудня). Саме цього дня французький Дід мороз – Пер Ноель – зі своїм помічником розносить подарунки. За повір’ями, подарунки отримують лише хороші діти, тоді як погані дітлахи отримують різки від помічника Ноеля – Пера Фуетара.
У Кабміні попередили всіх батьків стосовно ІПН - навіщо він дітям У Кабміні попередили всіх…
Уже незабаром українці відзначати Різдво. У 2023-му великих морозів і сильних опадів не було. Чого…
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…