Експерти з Каліфорнійського університету ідентифікували набір генів, що впливає на ризикованість у вчинках.
Мова йде про 124 генетичні варіанти, які підвищують схильність до нездорового способу життя, асоціальної поведінки і так далі, пише Nature Genetics.
Дослідники стверджують, що кожен ген окремо не впливає на схильність до прийняття ризикованих рішень (алкоголь, куріння, перевищення швидкості), так як основна вина все ж лежить на негенетичних факторах.
В подальшому команда вчених сподівається зрозуміти фундаментальні молекулярні та клітинні процеси, що формують поведінку людини, щоб розробити нові методи профілактики і лікування залежностей.
У рамках дослідження медики вимірювали загальну толерантність учасників до ризику на основі самозвітів.
Експерти виявили, що генетичні варіанти, пов’язані із загальною толерантністю до ризику, як правило, також пов’язані з більш ризикованою поведінкою: перевищенням швидкості, вживанням алкоголю, тютюну і марихуани, а також з більш ризикованими інвестиціями і нерозбірливим сексуальною поведінкою.
Дослідники також виявили загальний генетичний вплив на загальну толерантність до ризику і деякі індивідуальні особливості і нейропсихіатричні риси. Наприклад, СДУГ, біполярні розлади та шизофренію.
Ефекти кожного з 124 генетичних варіантів на індивідуальній основі дуже малі, але дослідники виявили, що їх сукупність може чинити істотний вплив.
У рамках роботи вчені також виявили ділянки мозку, які відповідають за ризиковану поведінку.
Наші результати вказують на роль конкретних областей мозку (префронтальної кори, базальних ганглій і середнього мозку), котрі, як раніше визначили дослідження, відповідають за прийняття рішень, — пояснив один з авторів дослідження Джонатан Бошамп (Jonathan Beauchamp).
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…
Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…
Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…