У березні українців очікує зростання цін на певні групи товарів. Авто-газ і бензин, незважаючи на прогнози, не дешевшають. Очікуваного зниження цін на 1-2 гривні в лютому так і не відбулося. Навпаки, вартість авто-палива в економ-секторі зросла на 20-30 копійок за літр.
Подальше зростання цін пов’язане з подорожчанням імпортного палива на 60-80 доларів за тонну. На практиці це призведе до підняття вартості літра бензину на 1-1,5 гривні.
Президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук прогнозує зростання вартості палива в зв’язку з закінченням «мертвого» сезону – взимку попит завжди зменшується. Щоб не злякати покупців, ціни утримувалися. Навесні, коли попит з боку автовласників і сільськогосподарських споживачів зросте, подорожчання палива не уникнути.
Виросте в ціні і скраплений газ. В кінці лютого вже був стрибок цін на 10-15 копійок, який пояснюється обмеженнями по поставці імпортного газу в Україну в січні і відсутністю необхідного запасу.
Овочі подорожчають через екстрену розпродажі врожаю через його низьку якість. В першу чергу це торкнеться картоплі.
Виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова зазначила, що в цьому сезоні реалізація овочів проходить дуже швидкими темпами. І якщо в 2017-2018 році господарства робили ставку на лютий-березень, то в цьому році більшу частину запасів розпродали набагато раніше – вже в грудні.
У зв’язку з тим, що запаси картоплі почнуть закінчуватися, ціни на нього підвищаться.
Керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Гетьман прогнозує подорожчання цибулі на 10% через дефіцит, а капуста виросте в ціні через поганий врожай на Західній Україні. Фермери на Сході у зв’язку з підвищенням попиту вже підвищили закупівельну ціну на 5-10 копійок, а в березні ціна виросте ще на 15-20 копійок.
Ціни на тепличні овочі «порадують» після початку роботи теплиць, а також стабілізації ситуації в Туреччині, яка імпортує в Україну овочі і фрукти. Великий вибір цієї продукції на прилавках призведе до конкуренції і, відповідно, зниження цін.
Хлеб стане дорожче. Правда, не весь і не для всіх. А в столиці соціальний хліб тепер можна буде купити зі знижкою від 20 до 70% при наявності «Картки киянина».
У КМДА пояснили: раніше знижка в розмірі 25% була доступна для всіх, хто купував хліб в кіосках «Київхліб». Це призвело до зловживань: хліб скупався великими партіями, а потім перепродували. Через це зараз буде діяти нова система. Один власник картки киянина зможе придбати зі знижкою тільки одну одиницю продукції в день на вибір: батон «Фірмовий» (0,5 кг), хліб «Фірмовий український» (0,95 кг) або хліб пшеничний «Фірмовий» (0,65 кг ).
Інтернет-провайдери попереджали про підвищення тарифів ще влітку 2018 року.
За попередніми даними, вартість виросте в середньому на 20%. Компанія «Київстар» вже попередила своїх абонентів про подорожчання тарифів з 120 до 155 гривень (в місяць), а «Воля» підніме свій найдешевший тариф на 20 гривень – до 165 гривень.
Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…
Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…