Якщо ми і далі будемо користуватися ресурсами планети, не даючи їм можливість відновитися, нашим нащадкам буде потрібно півтори Землі.
Цього року День екологічного боргу припав на 8 серпня – це значить, що, починаючи з 9 серпня, ми будемо використовувати ті поновлювані ресурси планети, які вона вже не встигне відновити до наступного року.
Дату Дня екологічного боргу щороку підраховує Глобальна мережа екологічного сліду (GFN) і цей день настає тоді, коли кількість використаних людством ресурсів перевищує обсяг, який Земля здатна відновити за рік (біоемкость). Перевитрата відбувається тому, що люди викидають в атмосферу більше вуглекислого газу, ніж можуть поглинути екосистеми, виловлюють рибу і вирубують ліси швидше, ніж ті здатні відновитися.
Індекс, що показує умовну площу, необхідну для підтримки поточного способу життя середнього жителя, називається екологічний слід (вимірюється в глобальних гектарах).
Станом на 2010 рік біоемкость Землі склала 1,7 га, тоді як екологічний слід середнього жителя Землі – фактично на 50% більше – 2,6 га, за даними Living Planet report 2014. Це означає, що якщо ми і далі будемо таким чином користуватися ресурсами планети, не даючи їм можливість відновитися, то нашим нащадкам буде потрібно або півтори Землі, або доведеться виселяти половину населення на іншу планету.
Але кожен з нас в змозі допомогти нащадкам жити як мінімум не гірше, ніж ми зараз.
Як це зробити?
– Частіше використовуйте велосипед / громадський транспорт замість бензинового / індивідуального транспорту;
– Якщо є необхідність в індивідуальному транспорті, віддавайте перевагу малолітражних і / або гібридних автомобілів;
– Утеплите своє житло, щоб зменшити втрати енергії на обігрів, а також скоротіть споживання електроенергії;
– Більше вживайте в їжу продукти місцевого / органічного виробництва і менше м’яса (особливо яловичини і свинини);
– Раціонально використовуйте холодну і гарячу воду;
– Використовуйте безфосфатні мийні засоби;
– Намагайтеся не використовувати пластик / поліетилен і речі одноразового призначення (в тому числі мокрі / сухі серветки);
– Купуйте органічні продукти, для створення яких не використовували хімікати і пестициди. Уникайте напівфабрикатів;
– Сортуйте сміття;
– Якщо річ можна полагодити, не купуйте нову.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…