Лише двоє з п’ятьох українців розглядають Польщу як можливе місце постійного проживання. Такі дані випливають з дослідження, проведеного на замовлення поморського порталу для українців, передає УНН з посиланням на Польське радіо.
Головною причиною рішення українців про повернення на батьківщину є формальні причини і родина, вказали у поморському порталі.
“Однак, більшість з них не живе у Польщі з родиною, бо люди не можуть приїхати з родиною, а через це, я гадаю, вони не хочуть тут залишатися на довше. Дуже важко вирішити формальні питання, важко отримати посвідку на перебування, дуже важко отримати легальний дозвіл на працю”, – вказала керівник порталу Наталя Шевченко.
З її слів, шанси на зміну цієї негативної тенденції можуть бути пов’язані із молодим поколінням українців, які лише виходять на ринок праці.
“Економічні мігранти, я гадаю, ще приїздитимуть. Я маю надію, що ситуація у Польщі ще поліпшиться щодо вирішення формальних питань. Коли це поліпшиться, більшість українців приїде. Є ще одна група – студенти. Згідно з нашими дослідженнями, лише щоп’ята особа навчається у Польщі і працює. Це значить, що наразі міграційна хвиля молоді не надійшла,” – додала вона.
За даними Національного банку Польщі, у країні працює понад один мільйон громадян України, з яких лише 330 тисяч мають дозвіл на працю. 70% усіх українців займаються тут фізичною працею. Повернення українців на батьківщину найбільше відіб’ється на стані переробної та виробничої промисловості.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…