Лише двоє з п’ятьох українців розглядають Польщу як можливе місце постійного проживання. Такі дані випливають з дослідження, проведеного на замовлення поморського порталу для українців, передає УНН з посиланням на Польське радіо.
Головною причиною рішення українців про повернення на батьківщину є формальні причини і родина, вказали у поморському порталі.
“Однак, більшість з них не живе у Польщі з родиною, бо люди не можуть приїхати з родиною, а через це, я гадаю, вони не хочуть тут залишатися на довше. Дуже важко вирішити формальні питання, важко отримати посвідку на перебування, дуже важко отримати легальний дозвіл на працю”, – вказала керівник порталу Наталя Шевченко.
З її слів, шанси на зміну цієї негативної тенденції можуть бути пов’язані із молодим поколінням українців, які лише виходять на ринок праці.
“Економічні мігранти, я гадаю, ще приїздитимуть. Я маю надію, що ситуація у Польщі ще поліпшиться щодо вирішення формальних питань. Коли це поліпшиться, більшість українців приїде. Є ще одна група – студенти. Згідно з нашими дослідженнями, лише щоп’ята особа навчається у Польщі і працює. Це значить, що наразі міграційна хвиля молоді не надійшла,” – додала вона.
За даними Національного банку Польщі, у країні працює понад один мільйон громадян України, з яких лише 330 тисяч мають дозвіл на працю. 70% усіх українців займаються тут фізичною працею. Повернення українців на батьківщину найбільше відіб’ється на стані переробної та виробничої промисловості.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…