Протягом п’яти років агресії на українські землі, російські спецслужби вигадують все нові способи, аби проникнути в інформаційне поле нашої країни. Поширення фейкових новин, створення ботів, які поширюють дезінформацію та сіють паніку серед населення – всі ці способи вже давно отримали успіх у РФ. Особливо активно вони працюють над поширенням неправди та створенням фейкових сторінок.
Не так давно в Україні минули парламентські вибори. Розповсюдження фейкових новин, напади на профілі людей у соцмережах за допомогою атак ботів, які слугують їхнім інтересам – російські спецслужби постійно намагаються послабити проукраїнські та посилити проросійські сили в Україні. У парламентські вибори Росія активно намагалась проникнути, аби підтримати «свої» партії. Ймовірно, що деякі нові політсили фактично не знають, що їх вважають корисними для інтересів Росії. Мета агресора – створити надійну більшість у Верховній Раді і насправді завдати шкоди українськими політичним силам.
Звичайно, потрібно проводити серйозні розслідування для того, аби довести повномасштабне втручання Росії у виборчий процес нашої країни. Відомо, що під час виборів кандидати стикаються з масовими російськими атаками ботів та фейків у соціальних мережах. Для того, аби знати все про ситуацію в Україні, Росія намагається отримати контроль і над медіа-простором. Для цього не лише просувають фейкові сторінки та новини серед української аудиторії. І чим більше у соцмережах неправдивої інформації від Росії, тим більше вони впливатимуть на свідомість українських громадян.
Неправдиві новини завжди користувались більшою популярністю, аніж правдиві та чесні. Власне, їх і створюють, аби привернути увагу читачів, щоб маніпулювати їхньою думкою і свідомістю. У мережі можуть навмисне поширювати і ті новини, які не інформуватимуть, а викликатимуть у читача певні емоції. А це й може бути однією із ознак того, що ця інформація – фейкова. Зараз кожен із нас проводить надто багато часу в мережі. І кожен, мабуть, зустрічав у своєму житті бота, який при будь-якій нагоді коментує, поширює та спамить. Небезпечні вони не лише для окремих користувачів, а для спотворення громадської думки загалом, спрямувати її в інше русло чи привернути увагу до іншої теми. А у нинішній час боти та фейки стають потужним інструментом в руках політичних сил саме для того, аби когось дискредитувати, змінити думку щодо тої чи іншої справи.
Та у цій ситуації від нас мало залежить. Насправді, Росія будує великі та стратегічні плани для досягнення своєї мети. А починають із населення, яке обманюють своїми фейковими новинами. Ми ж повинні робити все можливе для того, аби не вірити усьому побаченому в мережі. Ми повинні перевіряти усю підозрілу інформацію і навчитися відрізняти справжні сторінки від фальшивих. Боти – імітують людей, та існує безліч ознак для того, аби переконатись у тому, що це не справжня людина, а «щось» створене Росією.
Олена Савчук для Ukraine live
За матеріалами:
https://glavcom.ua/publications/ukrajinski-vibori-pole-bitvi-dlya-rosiyskoji-rozvidki-611534.html?fbclid=IwAR0Aluom14xNtrw9OiQZbpmJ8DVPg1nDZl3t7J52bxbpVtwYGppjP6FG6b0
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…