Нова влада на чолі з Володимиром Зеленським має намір боротися з похмуроюм спадщиною і без диктатури їм не обійтися.
Такою думкою поділився аналітик і політолог Олександр Кочетков.
“Нова влада на чолі з Володимиром Зеленським намір з похмурим спадщиною боротися. І без диктатури в тому чи іншому вигляді тіньовий держава не перемогти.”, – вважає Караулов.
Під таким поняттям диктатури він має на увазі готовність приймати правильні рішення і можливість їх негайно реалізовувати в єдиній зв’язці президентської, законодавчої і виконавчої влади, а також жорстоку виконавську дисципліну, відсутність якої сьогодні губить навіть правильні починання влади.
“Очевидно, що всі передумови до такої диктатури в наявності. І президент Зеленський явно готовий цими передумовами скористатися – тут чергова напрошується паралель з правлінням Леоніда Кучми.”, – пише аналітик.
Але щоб в Україну не повернувся «кучмізм» необхідні дієві запобіжники, вважає Караулов. Така диктатура повинна бути обмеженою в терміні і діяти в рамках певних суспільних процедур.
“Зеленський заявив (і я поки вірю), що він прийшов лише на п’ять років, так що з обмеженням по терміну все норм. Відповідно, необхідний публічно заявлений план перетворень країни. Це повинен бути один план – президента Зеленського, його монобольшінства в Раді і його уряду, сформованого цим монобольшінством, не має значення, в офісі президента або в Кабміні з Радою його розроблять. “, – вважає Караулов.
Також необхідна прозора процедура реалізації цього плану, щоб суспільство могло бачити результати.
Подібна публічність є, мабуть, єдиною гарантією того, що диктатура буде ефективною. Тому що наше суспільство неодноразово демонструвало, як воно здатне ставити на місце знахабнілих правителів і їх нечистоплотне оточення. І владі доведеться з цим рахуватися.
Володимир Зеленський знаходиться на посту Президента України більше 80 днів.
За цей час у Верховній Раді України зареєстрували два десятка законопроектів, ініціатором яких став сам глава держави.
Варто зазначити, що більша частина законодавчих ініціатив президента так і не дійшла до сесійного залу, а певну частину нардепи не включили до порядку денного. Зокрема, це торкнулося проектів, які передбачали зміни виборчої системи нардепів і імпічменту.
Раніше, політолог Андрій Піонтковський заявив, що президент Володимир Зеленський поки не вжив жодних дій, щоб виправити помилку, допущену на виборчій кампанії.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…