Categories: ДітиЖиття

Без сну і щастя.Як соцмережі впливають на дітей

Підлітки страждають від кібербулінга, нездорового режиму і тривожності. Але не варто забороняти їм зависати в смартфонах – краще допомогти сформувати корисні звички.

Вчені протягом трьох років досліджували вплив соціальних мереж на психічне здоров’я підлітків. Була створена репрезентативна група з понад 12 тисяч школярів тринадцяти років.

Значна непряма шкода.

Соцмережі – невід’ємна частина життя більшості сучасних підлітків. Але багато хто вважає, що тривале проведення часу в них згубно впливає на підростаючий організм дитини, а особливо на її психіку.

Вчені інституту дитячого здоров’я Університетського коледжу Лондона і медичного інституту Імперського коледжу Лондона провели глобальне дослідження, результати якого були опубліковані в журналі The Lancet Child & Adolescent Health.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Дослідження почалося, коли учасники були в дев’ятому класі. Фахівці збирали дані про їх спосіб життя, активність у соцмережах і здоров’я. Таким чином, їм вдалося вивчити, який вплив соцмережі надають на стан дітей.

Перш за все, вчені відзначили, що прямої шкоди від соцмереж для здоров’я і світовідчуття у підлітків немає. У той же час, є значний непрямий вплив, такий як дефіцит здорового сну і активного заняття спортом.

Як не впасти в депресію і стати щасливішими.

Так, тих підлітків, які перевіряли соцмережі від трьох разів на день, чекали подібні прояви. Крім того, зростає ризик стати жертвою Кібербулінгу – навмисного цькування в інтернеті. Відзначено, що дівчатка за статистикою частіше схильні до його впливу.

Протягом експерименту (з 2013 по 2015 рік) учасникам було 13-16 років. За цей період підлітки стали набагато частіше відвідувати соцмережі. Якщо ж у 2013 році менше половини з них заходили в соцмережі по кілька разів на день, то до 2015 року їх кількість зросла до 70 відсотків.

Серед хлопців кількість активних користувачів зросла з 43 відсотків до 69 відсотків, а серед дівчаток – з 51 відсотка до 75 відсотків. Найбільш відвідуваними виявилися соцмережі Facebook, Instagram, Twitter і Snapchat, а серед месенджерів лідирував WhatsApp.

Таким чином, дослідження оприлюднили три основних згубних фактори для психічного та фізичного здоров’я підлітків: Кібербулінгу, порушення сну і зниження фізичної активності.

Ці наслідки відзначаються і у хлопчиків, і у дівчаток, проте у жіночої статі рівень психологічного стресу вищий удвічі. Дівчата відчувають себе менш щасливими і страждають від нападів тривожності.

Вчені припустили, що це можна пояснити тим, що дівчатка більш активно користуються соцмережами через свою більшу емоційну сприйнятливість, ніж у хлопчиків в їх же віці.

У дівчаток помітили спочатку вищий відносно хлопців рівень тривожності, до того ж, як було зазначено раніше, вони частіше стають жертвами Кібербулінгу.

Кожен п’ятий помирає через харчування: що потрібно їсти.

Вчені також дали рекомендації батькам: “Необхідно бути в курсі соціального оточення своїх дітей, як онлайн, так і в реальному світі.

Дослідники закликають не забороняти сидіти в соціальних мережах, а стимулювати їх нормально спати і займатися фізичними вправами.

Варто пояснити дитині, що після 22:00 не варто дивитися в екран смартфона, оскільки синій спектр світла вбиває гормон мелатонін, який сприяє здоровому сну і молодості організму.

Також, варто частіше спілкуватися з друзями і гуляти на вулиці в реальному житті, а не в смартфоні, адже ці фактори дуже важливі для нормального психічного здоров’я та світовідчуття.

А якщо дотримуватися цих правил, тоді не доведеться переживати про негативний вплив соцмереж.

Оля

Recent Posts

Пенсії не буде три місяці: у ПФУ попередили українців – заощаджуйте, що маєте

Пенсія призначається з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку, якщо заява подана у…

2 години ago

“Злива та навіжений снігопад вируватимуть в Україні, дощ і холод накриють регіон”: де чекати на мороз у -28 градусів?

Погода у вихідні буде не з приємних: очікуються суттєве зниження температури, дощі, а місцями навіть…

3 години ago

Без ТЦК та ВЛК: вводиться новий вид відстрочки від мобілізації, як оформити

В "Резерв+" незабаром з'являться електронні відстрочки Електронні відстрочки від мобілізації з'являться у застосунку "Резерв+" вже…

4 години ago

За пенсію слід доплатити: які розцінки діють з 1 листопада 2024 року

За пенсію слід доплатити - які розцінки діють з 1 листопада 2024 року За пенсію…

6 години ago

Мобілізують 300 тисяч: ТЦК перевели у максимально активний режим

ТЦК мають мобілізувати ще 300 тисяч осіб, щоб поповнити лави піхоти на фронті ТЦК у…

7 години ago

“Масштабні зміни для пенсіонерів, для цих 3-х груп літніх українців підготували сюрприз”: пенсія здивує всіх в Україні

Пенсія-2024: що зміниться у листопаді Як інформують "ФАКТИ", у листопаді окремі категорії пенсіонерів отримають підвищені…

8 години ago