35…Ця цифра, мабуть, стала символічною для українців за останні дні. Саме стільки терплячих та сміливих полонених повернулось із Росії додому. 24 військовополонені моряки та 11 бранців Кремля ступили на рідну землю 7 вересня.
Ще 25 листопада 2019 року російські прикордонники обстріляли й захопили три кораблі ВМС України, які хотіли пройти через Керченську протоку. Українських моряків Росія звинуватила у нелегальному перетині державного кордону організованою групою зі зброєю. Кілька з них під час обстрілу росіянами отримали поранення. На думку Кремля, цей інцидент у протоці був провокацією з боку України. Проте Україна заявила, що, згідно з договором 2003 року між державами, військові кораблі мали право на вільний прохід Керченською протокою, а сам напад на ВМС України з боку ФСБ стався вже у нейтральних водах.
Не один місяць Україна боролася за визволення українців та повернення їх додому. І врешті-решт, цей щасливий день не лише для полонених, а для всіх українців, які щиро переживали за долю бранців Росії, повернулись додому. Серед них і наймолодший моряк, батько якого проживає на Прикарпатті, Андрій Ейдер. Журналістам вдалося поспілкуватись з хлопцем. 19-річний Андрій – один із трьох, хто був поранений під час атаки росіян на українські кораблі. Запевнив, що зараз почувається нормально.
“Про те, ніби нас відправляють додому 30 серпня, я дізнався пізніше з новин, а потім подробиці мені розповів адвокат. За кілька днів до самого обміну мене підняли в 4 ранку і сказали збирати речі. У літаку я був радий бачити весь свій екіпаж — тих, з ким не бачився на судах. Ми спілкувалися, обговорювали новини і свої плани. Зустріч з хлопцями на судових засіданнях — це завжди була радість. Коли ти сидиш довгий час в камері з якимось сусідом (у мене це був наркоман, дід, який відбував покарання за хабар, шахрай), а потім вириваєшся в суд, то, хоча і знаходишся в специфічному місці, але поруч люди, з якими ти багато пройшов, вони як твоя родина. Коли вийшов з літака, звичайно, була радість. Я знав, що треба триматися, адже мене чекають рідні”, — розповідає Андрій Ейдер.
“Фейковий інформація про те, що наші військовополонені і політв’язні летять в Україну, нас дуже зламала. Настільки, що ми цього разу до останнього не вірили в їх повернення і не відкладали своїх планів: поїхали на фестиваль в Галич. І тільки тоді, коли я поговорив по телефону з сином, ми швидко зібралися, в мікрофон крикнули на весь фестиваль, що наші моряки повернулися, і виїхали до Києва. Ми їхали пів дня і всю ніч на мотоцикл-круїзері — 700 кілометрів, по трасі 110 кілометрів на годину, а Євгенія ще й в цей час листувалася по телефону. Приїхали в 03:00 ночі, а о 09:00 ранку вже були госпіталі”, — розповідає батько Андрія Дмитро Ейдер.
За його словами, під час полону повністю переосмислив своє життя, а бажання захищати свою країну тільки зросло. Крім того, моряк освідчився коханій після повернення додому. З датою одруження молоді ще не визначились, та планують зіграти весілля наступного року.
“Я вже зробив пропозицію своїй дівчині Марині і готуюся наступного літа зіграти весілля. Дуже хочу в Одесу, хоча Київ для мене рідне місто, це ж Україна. Але я хочу додому — там друзі, родина. Та й до моря тягне, всіх нас до нього тягне. Ці дев’ять місяців мене дуже змінили. Я зрозумів, що кар’єра, гроші — це взагалі неважливо, коли ти не можеш бути поруч з людьми, з якими звик бути, яких ти любиш”, — зазначає Андрій.
Українці, які повернулися додому, довели, що можуть здолати будь-які труднощі. Своєю відвагою, незламною силою духу вони доказали, що готові захищати країну будь-яким способом. До слова, 7 вересня звільнені українські моряки отримали військові ордени, підвищення у званні та офіцерські кортики, повідомляють у прес-службі ВМС України.
Олена Савчук для Ukraine live
За матеріалами:
vikna.if.ua/news/category/ua/2019/09/10/101960/view
Скільки доведеться віддати українцям за виклик швидкою та де Виклик швидкої коштуватиме тисячу гривень, де…
У Раді хочуть посилити відповідальність для порушників правил дорожнього руху Якщо водія втретє зловлять на…
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…