Учнів у Данії розділяють по класах за етнічною ознакою

У данській школі учнів різних етнічних груп розділяють по окремих класах.

Тоді, як більшість данських навчальних закладів орієнтовані на інтеграцію дітей-мігрантів, школа в місті Орхус вирішила їх розділити, пише The Independent.

Teacher Answering a Girl in a Primary School Class

Ідею розкритикували правозахисники, які ставлять під сумнів законність розподілу дітей на основі їхньої етнічної належності.

У багатьох країнах біженцям пропонують спочатку походити в окремі класи для більш швидкої інтеграції. У спеціальних “міжнародних класах” у Німеччині, наприклад, мігранти та діти-біженці отримують інтенсивну мовну підготовку, перш ніж піти до звичайних навчальних закладів.

Підхід данської школи дещо відрізняється, оскільки він не був спочатку розроблений для ефективнішої інтеграції дітей-мігрантів. Замість цього, він має на меті не створювати мультикультурних класів.

Така політика застосовується не тільки щодо біженців або дітей, народжених за кордоном, але і для учнів, які виросли в Данії, але чиї батьки свого часу приїхали з-за кордону.

Випадок Орхуської школи фахівці називають ізоляцією. Близько 80% її учнів – або мігранти або діти батьків-мігрантів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Критики політики школи також вважають, що вона відображає глибшу тенденцію в суспільстві, спрямовану проти прав меншин.

Вони говорять, що Данія все більше ізолює себе, творячи образ непривітної для біженців країни.

Це дискримінація, коли людей сортують за тим,  білі вони чи коричневі данці“, – наголошує Джетт Моллер, президент неурядової організації SOS Against Racism.

annashchesna

Recent Posts

«Закрита» нарада Міноборони рф виявилася не такою вже закритою

Українські хакери продовжують глумитися над російськими чиновниками. Цього разу невідомі патріоти з гумором передали окреме привітання міноборони…

25 хвилин ago

«Едельвейс» чекає. Контракт 18–24 — для тих, хто готовий діяти. 🇺🇦

Якщо тобі від 18 до 24 років, настав час зробити вибір, який може визначити твоє…

1 день ago

Російська пропаганда продовжує вигадувати нові історії навколо подій в Україні

Російські медіа поширюють заяви про нібито участь у протестах колишніх військових та певних «структур», які…

3 дні ago

Коли обираєш 92 — завжди у виграші. 🇺🇦

Вибір сильного підрозділу — це вибір якісної підготовки, професійного розвитку та команди, яка щодня виконує…

3 дні ago

⁨”Азимут”, головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із СЗЧ.

⁨"Азимут", головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із…

4 дні ago

«Викрадатиму їхніх родичів»: за погрози сім’ям військових ТЦК чоловік отримав п’ять років із дворічним випробуванням

Вламуватися до приватного житла, грабувати, викрадати родичів військовослужбовців ТЦК та СП і захоплювати їх в…

7 днів ago