Актуальні ціни з українських супермаркетів – це 7-10 гривень за кілограм. На зиму і весну прогнозують символічне подорожчання – максимум 8 гривень за кілограм.
Навесні ціни на цибулю били рекорди. Після весняного колапсу з цінами на цей овоч, покупці хвилюються і вивчають цінники. ТСН поїхала в поле, щоб досліджувати урожай і дізнатися, яка ціна цибулі і часнику цього року.
Скільки з кожної цибулини мають ті, хто її вирощують, і чи варто зараз запасатися часником, в сюжеті ТСН. Збирання врожаю цибулі зараз у розпалі. Фермері цьогорічним урожаєм задоволені.
априклад, Леонід Кириченко зараз має сотні гектарів і величезні склади для зберігання.
Втім, чоловік починав як усі: “Дідівським методом: в траншею клали солому, землею накривали. Половина перегнивала, іншу вибирали і тримали десь до весни в кагатах. Пропадало до 40 відсотків”. Зараз його склади-холодильники заповнені під зав’язку
Більша частина врожаю долежить тут до весни: “Наша українська цибуля реалізується протягом всього календарного року”. Втім, минулого року до весни не вистачило. Цибуля стала майже золотою через перекупи.
“Весь імпорт йшов через другі руки. У мене теж були пропозиції поїхати в Казахстан, придбати по сім гривень і продавати по 15”, – каже фермер Антон Барнак.
Фермер Леонід пояснює: біда в тому, що українські фермери досі не вміють планувати, скільки і чого садити. У позаминулому році цибулі виростили стільки, що довелося віддавати за безцінь. Наступного року істотно скоротили посіви і ще трапився неврожай. Саме тому ціна і піднялася.
Європейські фермери, наприклад, домовляються, що сіяти. У нас – це справа кожного. “Це для споживача погано. Коливання цін, бо та ж цибуля або 25 або 5 гривень. Людині було б цікаво, щоб вона була 10 гривень – кожен рік одна ціна”, – пояснює. Цього року вродило, а отже і ціна низька – 5-6 гривень з поля. Актуальні ціни з українських супермаркетів – це 7-10 гривень за кілограм.
Саме тому на зиму і весну прогнозують подорожчання символічне – максимум 8 гривень за кілограм. Зате часник в Україні все більше з китайським присмаком. За умов засилля дешевого китайського вирощувати вітчизняний невигідно, каже фермер Антон. Український часник вигідніше продавати за кордон, – каже фермер Ян. Туди він їде – по 50-60 гривень за кілограм. “В рік ми експортуємо близько 100 тонн овочів в різні країни”, – говорить керівник часникової компанії Ян Мішкавеч.
Дрібним фермерам експорт не під силу. Потрібні великі інвестиції в будівництво складів і сертифікацію. Склади-холодильники – головний секрет заробітку. Тут часник може лежати майже до нового врожаю, щоб віддати на полиці, коли ціна буде максимальною. У роздробі часник вже дорожчає. У різних регіонах він коштує від 55 до 62 гривень за кілограм. Варто поспішити поки продають український. Незабаром з полиць його витіснить китайський, який вже є.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…